Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Cyklistika

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Cyklistika

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 2 797 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 2 797 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Popularita cyklistiky je na vzostupe, obzvlášť jej rekreačné a dopravné odvetvie. Mnoho ľudí, ktorí žijú v meste, alebo dochádzajú za prácou do veľkých miest, volia možnosť dopraviť sa na bicykli, pretože sa nemusia stresovať v nekonečných kolónach. Zabúdať nesmieme ani na športovú a turistickú cyklistiku. Či už na bicykli jazdíte z akéhokoľvek dôvodu, u nás na Aukre nájdete všetko potrebné.

Bicykle

Na prevádzkovanie cyklistiky vám samozrejme nemôže chýbať bicykel. Tých je na trhu celá škála a ich cenové rozpätie je skutočne široké. Základné delenie je na pánske a dámske bicykle. Tu sa naozaj nejedná iba o marketingový ťah, ale je tu celkový rozdiel v ráme, riadidlách, vidlici a sedle a všetko je prispôsobené fyziologickej stavbe daného pohlavia. Ďalej sa kolesá delia podľa toho, do akého terénu sa s nimi chceme vydať.

  • Cestné bicykle – Ak jazdíte primárne v meste, siahnite po cestnom bicykli.
  • Krosové kolesá – V zmiešanom teréne vám skvele bude slúžiť krosový bicykel.
  • Horské bicykle – Naopak do hôr a veľmi náročného terénu voľte horský bicykel.
  • BMX a FREESTYLE bicykle – Na bicykli je možné vykonávať aj rôzne triky ako napríklad na skateboarde, na tento účel sú určené BMX bicykle a FREESTYLE bicykle, na tých neodporúčame jazdiť dlhšie vzdialenosti.
  • Elektrobicykle – Ak si chcete cyklistiku uľahčiť a ide vám hlavne o krásny zážitok z jazdy, môžete zvoliť elektrobicykel, kde si určujete, ako veľmi vám bude motor pomáhať.
Bicykel
Cyklistické kraťasy

Oblečenie na bicykel

Kvalitné oblečenie dokáže jazdu na bicykli veľmi spríjemniť a jeho výber by ste určite nemali podceniť. Na bicykel je vhodné zvoliť aj špeciálnu spodnú bielizeň – funkčnú termobielizeň. To počas jazdy pomáha odvádzať pot a znížiť riziko prechladnutia. Ďalším dôležitým kúskom oblečenia sú cyklistické nohavice, ktoré sú vybavené špeciálnou cyklovložkou. Tá ochráni vaše sedacie partie proti otlačeniu. Na vrchnú časť tela môžete zvoliť klasické tričko alebo cyklistický dres, ktorý vám opäť pomôže s odvádzaním potu a na bicykli býva celkovo pohodlnejšie. Pre lepšie držanie riadidiel si zaobstarajte cyklistické rukavice, ktoré znižujú riziko, že vám po riadidlách skĺzne ruka, alebo si spôsobíte mozole.

Prilby na bicykel

Aj keď sa to nemusí zdať, pri jazde na bicykli dosahujeme mnohokrát vysokú rýchlosť a pád z bicykla môže mať v tomto prípade fatálne následky. Na bicykel by ste nikdy nemali vyraziť bez ochrannej prilby, ktorá dokáže zachrániť váš život. Na výber máte niekoľko typov prilieb, ktoré sa delia podľa použitia:

  • cestné prilby,
  • MTB prilby,
  • downhill prilby
  • a mestské prilby.

Prilbu je ideálne vyberať osobne, pretože vám musí byť na hlave príjemná a zároveň dobre sedieť – nesmie byť malá ani veľká. Pokiaľ sa vám ale nechce behať po obchodoch, stačí si v pohodlí domova zmerať svoj obvod hlavy, alebo premerať starú prilbu, a porovnať s uvedenou veľkosťou v ponuke. Najbežnejší rozptyl je 53 až 62 cm. Veľkosť prilby je tiež možné nastaviť a na mieru upraviť jednou rukou.

Cyklistická prilba
Cyklistické topánky

Cyklistické topánky

Výber správnej obuvi je pri cyklistike zásadný. Správna obuv vám musí byť pohodlná a zároveň musí dôjsť k súzvuku topánky a pedálu. Pri výbere myslite na to, že sa vám noha počas jazdy prekrví a ľahko nadobudne na objeme. Zvoliť môžete klasické tenisky, pokiaľ však chcete dosiahnuť čo najlepšie priľnutie, siahnite po cyklistických tretrách. Väčšina z nich má na podrážke špeciálne zámky, pomocou ktorých sa tretry pripnú k pedálom. Na trhu nájdete však aj tretry bez tohto systému, v ktorých sa dá potom normálne chodiť.

Náradie na bicykel

Rovnako ako auto aj bicykel potrebuje pravidelnú údržbu. Tú môžete obstarať sami doma, ale my odporúčame bicykel zveriť odborníkovi. Ten bicykel prezrie, nastaví a prípadne opraví nájdené závady. Nejaký ten defekt vás môže však stretnúť aj na cestách, preto je vhodné mať so sebou cestovnú sadu náradia. K tejto sade by ste si nemali zabudnúť pribaliť pumpičku a sadu na lepenie duší.

Cyklistické náradie
Cyklistické svetlo

Cyklo doplnky

Na bicykli by vám nemali chýbať odrazky, ktoré patria k povinnej výbave bicykla. Pokiaľ jazdíte často za tmy, nezabudnite sa vybaviť svetlom. Na prednej časti by ste mali mať biele svetlo, ktoré vám pomôže s viditeľnosťou. Na zadnú stranu upevnite tzv. blikačku, ktorá upozorní vodiča, že ste na ceste. Zabudnúť by ste nemali ani na zámok, ktorý ochráni bicykel pred prípadným zlodejom. Bicykel môžete ďalej vybaviť rôznymi nosičmi, taškami a košíkmi. Vzdialenosť, rýchlosť a ďalšie údaje môžete merať cyklocomputermi.

Náhradné diely na bicykel

Občas je potrebné na bicykli niečo opraviť, alebo vylepšiť. Na výber máte z niekoľkých druhov komponentov, vďaka ktorým bude váš bicykel zase ako nový. Medzi najčastejšie menené časti patria duše a plášte, ktoré sa opotrebujú, alebo dôjde k ich prepichnutiu. Meniť je možné na bicykli takmer všetky časti, preto si môžete vytvoriť úplne unikátny bicykel.

Cyklistické sedlo
Zobraziť méně keyboard_arrow_up