Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Historické počítače

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Historické počítače

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 1 688 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 1 688 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Zbierate historické počítače alebo hľadáte chýbajúce príslušenstvo? Práve pre vás máme ponuku historických počítačov, kde môžete nájsť aj ich príslušenstvo. Vedeli ste, že prvý počítač, ktorý pracoval podobne ako dnešné počítače, vznikol na univerzite v Pensylvánii v roku 1944 a dostal meno ENIAC? Pozrite sa na našu aktuálnu ponuku.

Amiga

Amiga počítače boli pôvodne určené na hranie videohier, ale nakoniec sa používali na bežnú prácu. Počiatky spoločnosti Amiga siahajú až do roku 1982, kedy sa vývojári pokúšali vynájsť oveľa lepší počítač, než ktoré boli na trhu. Dôsledkom bola finančná kríza, kedy sa inžinieri rozhodli predať spoločnosť Commodore International v roku 1985. S finančnou pomocou nadnárodnej spoločnosti Amiga zostrojila postupne počítače: Amiga 1000, Amiga 2000 a Amiga 500.

Amiga
Atari

Atari

Spoločnosť vznikla v roku 1972 v USA a okrem výroby počítačov sa zameriavala na výrobu počítačových hier, a to predovšetkým arkádových. Prvým počítačom od spoločnosti Atari sa stal osembitový počítač Atari 400/800 v roku 1979, nasledovali Atari ST, Atari STE a Atari Transputer Workstation. Okrem stolných počítačov vyrobila spoločnosť aj prenosné počítače, ktoré dostali meno Atari STacy, Atari Portfólio, ST BOOK a najnovší Atari Flashback Portable.

Sinclair

Spoločnosť založil Clive Sinclair vo Veľkej Británii. Prvým počítačom spoločnosti Sinclair bol Sinclair ZX80, ktorý sa na trhu objavil v roku 1980. Nasledovali verzie Sinclair ZX81 a Sinclair ZX Spectrum, ktorý zobrazoval aj farby. Okrem samotných počítačov spoločnosť vyrábala aj periférie, ako napríklad disketové jednotky, zvukové zariadenia a joysticky.

Sinclair
Didaktik

Didaktik

Počítače Didaktik sa vyrábali vo vtedajšom Československu, konkrétne vo výrobnom družstve Didaktik Skalica. Vyrobené počítače boli kópiami už funkčných počítačov PMD 85 a ZX Spectrum. Okrem počítačov Didaktik družstvo vyrábalo aj periférie – diskety, joysticky, melodiky a interface pre pripojenie tlačiarne a počítačovej klávesnice.

Macintosh

Prvý osobný počítač Macintosh vyrobila spoločnosť Apple v roku 1984. Cieľom spoločnosti bolo vytvoriť užívateľsky ľahko ovládateľný a lacný počítač. Prvé tieto počítače používali procesory Motorola, následne PowerPC a Intel Core. Po rokoch vývoja sa v počítačoch objavil operačný systém Mac OS. Dnes sa osobné počítače označujú MacBook, iMac a Mac.

Macintosh
Zobraziť méně keyboard_arrow_up