Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Kočíky

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Možnosť nastaviť si maximálnu hmotnosť
Typ kočíka
Vlastnosti Príslušenstvo Značka Možnosť zvoliť si dĺžku hlbokej korby
Typ kolies
Počet kôl
Doba dodania (od obdržania platby)
Farba Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Kočíky

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 328 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 328 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Výber detského kočíka je pre rodičov neľahkou úlohou, pretože dnešný trh ponúka nespočetné množstvo variantov. Tie sa od seba líšia nielen cenou, ale aj celkovým prevedením. Kočík by mal splniť hneď niekoľko funkcií. Dieťaťu by mal poskytnúť priestor, v ktorom sa bude cítiť pohodlne a zároveň ponúknuť možnosť skúmať svet. Poďme sa spoločne pozrieť, aké typy kočíkov dnešný trh ponúka a na aké body sa pri výbere zamerať.

Golfové kočíky

Kočíky, ktoré môžete poznať pod pojmom „golfky“, sú vhodné pre väčšie deti, ktoré už chcú preskúmavať svet na vlastných nohách, ale stále potrebujú časť cesty povoziť v kočíku. Vhodné sú aj do mesta a na krátke presuny. Dieťa by v tomto kočíku nemalo tráviť veľa času, pretože ide o kočíky s jednoduchou konštrukciou. Veľkou výhodou je ľahké rozloženie a zloženie kočíka a fakt, že vám kočík nezaberie veľa miesta v kufri auta.

Golfový kočík bugaboo
hlboký kočík

Hlboké kočíky

Hlboký kočík vám urobí službu od narodenia bábätka do jeho ôsmeho mesiaca života. Dieťa v ňom môže iba ležať, napriek tomu tu má dostatok priestoru na hranie s hračkami. Kočík býva veľmi dobre odpružený, vyraziť tak môžete aj do terénu. Za veľkú nevýhodu je možné považovať mohutnosť celej konštrukcie, kočík vám teda zaberie v kufri auta podstatnú časť.

Športové kočíky

Po hlbokom kočíku prichádza na rad športový kočík, ktorý ponúka deťom rozhľad a možnosť skúmať svet. Tento typ kočíka oceníte na prechádzky po meste, ale aj pri náročnejších výletoch. Opierku kočíka môžete polohovať a prispôsobiť tomu, či chce dieťa spinkať, alebo sa rozhliadať po okolí.

športový kočík
trojkombinácia

Kombinované kočíky

Na výber máte z dvojkombinácie, ktorá sa skladá z hlbokého a športového kočíka a trojkombinácie, ktorá je navyše vybavená autosedačkou. Tú môžete poznať pod pojmom "vajíčko". Všetky tieto časti môžete umiestniť na podvozok. Kombinovaný kočík prináša praktický variant, ktorý vám navyše ušetrí pár korún.

Príslušenstvo ku kočíku

Príslušenstvo ku kočíku môže byť jeho súčasťou, alebo si ho môžete dokúpiť. Najčastejším variantom je kombinácia týchto dvoch možností, kedy ku kočíku je pribalené základné príslušenstvo a ostatné si môžete zaobstarať dodatočne. Medzi príslušenstvo, ktoré by vám rozhodne nemalo chýbať patrí prebaľovacia taška, zimný fusak, rukávnik, organizér, pláštenka a ochrana proti hmyzu.

prebaľovacia taška ku kočíku

Ako vybrať kočík?

Výber kočíka je pre mnoho rodičov tvrdým orieškom, pretože sa na trhu nachádza nespočetné množstvo variantov. Tie sa od seba líšia nielen dizajnom, ale aj celkovou konštrukciou a prevedením. My sme si pre vás pripravili zopár bodov, na ktoré je dobré sa pri výbere kočíka zamerať a môžu vám uľahčiť rozhodovanie.Hmotnosť

Manipulácia s kočíkom je sama o sebe veľmi náročná, často ju navyše budete musieť vykonávať s dieťaťom vo vnútri. S ľahším kočíkom bude pre vás tento úkon jednoduchší. Pozor však dajte na to, aby nižšia hmotnosť nešla ruka v ruke s horšou kvalitou použitých materiálov.Kolieska

Pri kočíku máte na výber z troch hlavných druhov koliesok – plastové, nafukovacie a penové. Každý typ sa hodí do iného terénu. Plastové kolieska voľte vtedy, ak sa plánujete s kočíkom pohybovať iba po rovnom mestskom teréne. Nafukovacie kolieska sú vhodné do terénu, na športovanie a na dlhšie vzdialenosti. Penové kolieska sa hodia na vychádzky do parku a prírody. Pozornosť venujte aj ukotveniu koliesok. V teréne oceníte fixné kolieska, otočné kolieska vám pomôžu vyhýbať sa prekážkam v meste. Ideálnym variantom je, keď kočík umožňuje kolieska uzamknúť a zase odomknúť. Vy si tak môžete ukotvenie koliesok prispôsobiť aktuálnej potrebe.Materiál

Všetky použité materiály, ktoré sú na výrobu kočíka použité, sú zdravotne nezávadné. Vrchný materiál by mal byť ľahko umývateľný a nepremokavý. Vnútorné materiály sú na dotyk príjemné a taktiež ľahko umývateľné. Zárukou zdravotnej nezávadnosti je certifikát Öko-Tex.Bezpečnostné prvky

Pri výbere kočíka nezabudnite myslieť na bezpečie dieťaťa. Pri športových kočíkoch sa zamerajte na pásy, ktoré by mali byť päťbodové. Tieto pásy v prípade nárazu najlepšie rozložia silu. Ďalším dôležitým prvkom je madlo, to je protišmykové, aby nehrozilo, že vám kočík vykĺzne z ruky. Nezabudnite sa uistiť, že je kočík vybavený reflexnými prvkami, ktoré sú dôležité za tmy aj nepriaznivého počasia.Pohodlie

Pri kočíku je dôležité, aby poskytol dieťaťu dostatok pohodlia a vďaka tomu sa z neho stalo jeho obľúbené miesto. Kvalitné odpruženie pomôže utlmiť nerovnosti terénu, ktoré nebudú rušiť vaše dieťa. Pri výbere myslite aj na vaše pohodlie. Vozením kočíka strávite veľa času. Madlo by malo ponúkať možnosť nastavenia polohy tak, aby ste si ho mohli prispôsobiť svojej výške. Všetky ovládacie prvky kočíka vrátane bŕzd sú ľahko dostupné.

Kedy kúpiť kočík?

Názory na to, kedy je vhodná doba kúpiť kočík, sa veľmi líšia. Najčastejšie mamičky kupujú kočík po veľkom ultrazvuku, ktorý sa vykonáva v 20. týždni tehotenstva. Veľa nastávajúcich mamičiek sa navyše riadi poverou, ktorá radí, aby pred narodením bábätka nebola v domácnosti žiadna výbavička. Toto môžete vyriešiť tak, že kočík ponecháte u niekoho iného. Niektoré obchody ponúkajú službu, kedy kočík zaplatíte a vyzdvihnete si ho až po pôrode. Je však iba na vás, akou radou sa budete riadiť a pokiaľ sa vám naskytne výhodná kúpa kočíka, určite neváhajte.


Zobraziť méně keyboard_arrow_up