chevron_left Komponenty pre PC

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Komponenty pre PC

Populárne ponuky
Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 7 018 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 7 018 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Chcete si vylepšiť svoju existujúcu PC zostavu, alebo si postaviť úplne novú? Výber kvalitných komponentov je úplným základom. U nás na Aukre nájdete všetko potrebné a my vám ešte poradíme, ako vybrať ten pravý.

PC skrine a základné dosky

Výber týchto dvoch komponentov je úplne zásadný a nemali by ste ho podceniť. Veľkosť PC skrine ovplyvňuje to, akú základnú dosku môžete pre svoj počítač zvoliť. Skriňu vyberajte tak, aby zvládla pojať všetky komponenty, ktoré chcete využiť a spĺňala všetky vaše požiadavky. Tým istým sa riaďte pri výbere základnej dosky.
Zdroje a záložné zdroje

Zdroj má za úlohu uviesť do prevádzky všetky komponenty a transformovať nízke napätie zo zásuvky do napätia malého. Pri výbere zdroja by ste mali mať vybrané už všetky ostatné komponenty, pretože to zásadne ovplyvňuje požadovaný výkon zdroja. Záložný zdroj oceníte v prípade nečakaného výpadku prúdu, kedy prevezme chod počítača a vy tak neprídete o cenné dáta.
Procesory a grafické karty

Procesormozog celého počítača. Na trhu nájdeme dvoch veľkých hráčov – Intel a AMD. Pri výbere si dajte pozor na kompatibilitu so základovou doskou a zdrojom. Samozrejme dbajte aj na to, aby procesor spĺňal vaše požiadavky. Na to isté sa zamerajte aj pri výbere grafickej karty. Tých môžete mať vo vašej PC zostave hneď niekoľko.
Disky a pamäte

Počítač musí mať priestor na ukladanie dát. Na tento účel slúžia interné disky a operačná pamäť. Interný disk počítač využíva na ukladanie systému a všetkého, čo je potrebné pre jeho chod. Zároveň sa na disk ukladajú všetky dáta, ktoré do počítača nahráte – fotky, videá, aplikácie a pod. Operačná pamäť slúži na krátkodobé ukladanie dát, ktoré sú potrebné na spustenie aplikácií a programov.
Prídavné karty

Tieto karty nie sú zásadné pre chod počítača, ponúkajú akúsi možnosť rozšírenia funkcií počítača. Zvuková karta umožňuje vnímať zvuk cez reproduktory či slúchadlá. Na výber máte z troch možností – integrovaná, interná a externá. TV karta urobí z vášho počítača televíziu. Vy tak môžete sledovať obľúbené televízne programy na vašom počítači. I/O karta ponúka možnosť pripojenia rôznych zariadení pomocou portov. Pripojiť môžete napríklad tlačiareň, ďalší počítač alebo joystick.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up