Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Mobilné telefóny

Často hľadané

Často hľadané

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Vlastnosti Konštrukcia Vnitřní paměť Počet objektivů zadního fotoaparátu
Uhlopriečka displeja Značka
Doba dodania (od obdržania platby)
Operačný systém Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Mobilné telefóny

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 2 747 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 2 747 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Na Aukre kúpite najnovšie mobilné telefóny od rôznych predajcov aj staršie modely Apple iPhone, Samsung alebo Xiaomi v bezchybnom stave. Nové aj použité nabíjačky a náhradné diely. Bez tohto malého zariadenia si už nevieme predstaviť život, každý máme naň iné požiadavky. Niekomu stačí iba na volanie a posielanie SMS, niekto ho využíva namiesto počítača a očakáva mnoho funkcií. Ponuka mobilných telefónov je takmer nekonečná a často je veľmi ťažké sa v nej orientovať. Poradíme vám, ako vybrať ideálny telefón presne pre vás.

Chytrý telefón

Jedná sa o najširšiu skupinu mobilných telefónov a jej cenové rozpätie je skutočne veľké. Pre lepšiu orientáciu si ich môžeme rozdeliť do troch skupín:


  • Základné – Tieto telefóny sú vhodné pre nenáročných užívateľov, ktorí telefón využívajú predovšetkým na komunikáciu a nevyžadujú žiadne špeciálne funkcie. Telefóny je možné zaobstarať už za pár desiatok eur a využívajú operačný systém Android. Fotoaparát býva skôr určený na občasné použitie.
  • Stredná trieda – Táto skupina telefónov uspokojí najširší okruh používateľov. Telefóny sú vybavené mnohými funkciami a je tu kladený dôraz na dlhú výdrž batérie a kvalitný fotoaparát. Čo sa týka operačného systému, tak si môžete vybrať z dvoch - Android alebo iOS.
  • High-end – Tieto telefóny sú určené pre skutočných milovníkov technológií, alebo ľudí, ktorí telefón často využívajú na prácu a mnohokrát im nahrádza počítač. Často sa jedná o vlajkové lode jednotlivých značiek, ktoré im venujú maximálnu starostlivosť. Ide o spojenie toho najlepšieho, čo sa dá do telefónu dostať. Tešiť sa tak môžete na vysoko kvalitný fotoaparát, výkonný procesor a displej s ultra-vysokým rozlíšením.
Samsung S22 Ultra
Evolve telefón pre seniorov

Tlačidlový telefón

Klasické telefóny s tlačidlami sú dnes raritou, napriek tomu sa nájdu používatelia, ktorí uprednostňujú tento typ telefónov. Ich výhodou je veľmi nízka cena a ľahké ovládanie. U používateľov sú tlačidlové telefóny obľúbené aj pre vysokú odolnosť a dlhú výdrž batérie. Od tohto typu telefónu nečakajte žiadne špeciálne funkcie. Ide však o telefón, na ktorý sa môžete spoľahnúť v akejkoľvek situácii.


Telefón pre seniorov

Aj keď mnoho seniorov ide s dobou a využíva moderné dotykové telefóny, existuje na trhu špeciálna skupina telefónov, ktorá je seniorom určená. Hlavným znakom je veľká klávesnica, ktorá uľahčuje písanie. Telefóny tiež majú upravené prostredie, ktoré urýchľuje orientáciu v telefóne. Niektoré modely sú vybavené SOS tlačidlom, ktoré po stlačení zavolá, alebo rozošle správy vybraným kontaktom.


Odolné telefóny

Niektorí používatelia vystavujú svoje telefóny náročným podmienkam, ktoré by obyčajný mobil neprežil. Pre túto skupinu používateľov sú určené telefóny, ktoré sú odolné voči pádu, prachu a vode. Na výber máte z tlačidlových telefónov, alebo dotykových. Dávno už neplatí, že odolný telefón nie je vybavený žiadnymi funkciami. Niektoré modely sa radia k strednej triede, alebo dokonca high-end.

Chytré telefóny a operačné systémy

Na dnešnom trhu nájdeme najmä dva operačné systémy - Android a iOS. Android je rozšírený takmer vo všetkých smartfónoch, oproti tomu iOS využíva iba značka Apple. Dostupných je aj pár modelov s operačným systémom Windows. Tlačítkové telefóny bývajú väčšinou bez OS.


iOS vs. Android

Súboj týchto dvoch operačných systémov v posledných rokoch graduje a vytvára sa okolo fanklubov. My necháme na vás, aký systém vám viac vyhovuje, ale poďme sa pozrieť na základné rozdiely medzi nimi.


Android

Najväčšou výhodou tohto operačného systému je, že je veľmi rozšírený a cenové rozpätie telefónov, ktoré využívajú tento operačný systém, je veľmi široké. Vybrať si tak môžete z lacných modelov, alebo môžete siahnuť po vlajkovej lodi danej značky. Táto vlastnosť je zároveň najväčším nepriateľom tohto OS. Google neurčuje výrobcom akú verziu Android majú použiť, preto môžeme nájsť telefóny so staršou verziou OS, rovnaký problém je aj s dostupnosťou aktualizácií. Ďalšou výhodou je, že na Android je možné stiahnuť nespočetné množstvo aplikácií, ktoré môžete zaobstarať cez oficiálny obchod Google Play Store alebo aj z iných neoficiálnych zdrojov. Pokiaľ sa však rozhodnete sťahovať aplikáciu mimo oficiálny obchod, dajte si pozor na prípadné vírusy.


iOS

Tento operačný systém je vyvíjaný iba pre malé množstvo telefónov, preto je mu venovaná potrebná starostlivosť. Apple si dáva záležať na pravidelných aktualizáciách, aby aj staršie modely bežali plynule. Za najväčšiu nevýhodu považujeme uzavretosť systému a možnosť sťahovania aplikácií iba cez oficiálny App Store.

iPhone 13
Pamäťová karta Xiaomi

Výkon a operačná pamäť telefónov

To, ako dobre pobeží váš telefón, určujú hlavné dva parametre – procesor a operačnú pamäť. Procesor si môžete predstaviť ako mozog, ktorý má za úlohu spracovať všetky podnety. Dnes sú už štandardné štvorjadrové procesory, ale stále viac sa aplikuje osemjadrový procesor. Ďalším dôležitým parametrom u procesorov je frekvencia. Tá určuje, koľko inštrukcií dokáže procesor vykonať za jednu sekundu. Jednoducho povedané – čím vyššia frekvencia, tým výkonnejší procesor. Operačnú pamäť nájdete v parametroch najčastejšie pod skratkou RAM. Tá slúži procesorom na ukladanie dočasných súborov – napr. práve otvorené aplikácie v telefóne. Štandardné sú operačné pamäte o veľkosti 2 GB a viac, ak ste náročný používateľ, siahnite po telefóne s operačnou pamäťou 6 GB a viac.


Používateľská pamäť telefónu

Dnešné telefóny majú v sebe integrovanú používateľskú pamäť, ktorá slúži na ukladanie aplikácií, fotografií, videí a pod. Veľkosť pamäte je vždy udávaná v GB a je dôležité myslieť na to, že pamäť, ktorú budete mať v skutočnosti k dispozícii, je menšia, než pamäť udávaná. Je to tak preto, lebo na používateľskú pamäť sa ukladá systém a jeho následné aktualizácie. Väčšina smartfónov však ponúka možnosť rozšíriť používateľskú pamäť pomocou pamäťových kariet. Tie sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, preto si vždy overte akú maximálnu kapacitu podporuje váš telefón.

Kapacita batérie

Mnoho z nás spomína na tlačidlové telefóny, ktoré stačilo nabiť raz za týždeň a človek sa nemusel strachovať, že mu uprostred dňa dôjde batéria. Hoci sa to nemusí zdať, dnešné chytré telefóny majú niekoľkonásobne väčšiu kapacitu batérie, ale všetky vymoženosti si vyberajú svoju daň. Kapacita batérie je udávaná v miliampér hodinách (mAh), ale vyššia kapacita nutne neznamená dlhšiu výdrž telefónu. Je dôležité brať do úvahy veľkosť a kvalitu displeja, náročnosť procesorov a pod.


Ďalšie funkcie a vychytávky mobilných telefónov

Pri chytrých telefónoch sa môžeme stretnúť s veľa funkciami, ktoré nám nahradia niekoľko zariadení naraz. Samozrejmosťou sa stáva kvalitný fotoaparát, ktorý v sebe skrýva funkcie ako makro, nočná scéna, panoráma a pod. Pozadu nezostávajú ani funkcie videa, kde si môžete zaobstarať napríklad spomalený záber vodopádu. Určite vám neunikol trend merania počtu krokov, ktoré ste za celý deň nachodili, alebo možnosť prebudenia podľa fázy spánku, v ktorej sa nachádzate. Pracovne vyťažení používatelia ocenia, že už nemusia mať pri sebe služobný a súkromný telefón a vďaka funkcii Dual SIM môžu mať dve čísla v jednom telefóne.

iPhone 13
Zobraziť méně keyboard_arrow_up