Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Rastliny

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Rastliny

V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 356 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 356 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right


Plánujete oživenie, alebo dokonca vybudovanie záhrady? Či už hľadáte rastliny úžitkové alebo okrasné, u nás na Aukre si určite vyberiete. My sme vám navyše nižšie spísali malý návod, ako si záhradu založiť.

jabloňhoya císarskácitronové popínavé uhorky

Jednoročné rastliny

Jednoročné rastliny, tiež označované ako letničky, absolvujú jediný vegetačný cyklus. V jednom roku vyklíčia, vyrastú, vykvitnú, vytvoria semená a zahynú. V okrasnej záhrade sú pre túto vlastnosť veľmi obľúbené. Väčšinou ponúkajú krásne kvety po niekoľko mesiacov. Letničky sú náročnejšie na pôdu, intenzitu svetla a zálievky. Sadbu robte od konca apríla do polovice mája. Medzi jednoročné rastliny sa radia napríklad okrasné pelargónie, balzamína, ale aj poľnohospodárske plodiny ako kukurica alebo šalát.


Dvojročné rastliny

Dvojročné rastliny sa radia do skupiny jednoplodiacich rastlín. Žijú dva roky – prvý rok vyklíčia a vytvoria vegetatívne orgány, druhý rok vyprodukujú semená a uhynú. Výsev sa vykonáva podľa typu rastliny, na stanovište ich presúvame v lete, prípadne na začiatku jesene. Pokiaľ si nemôžete vytvoriť vlastnú sadbu, môžete si kúpiť sadenice, ktoré do zeme dáte v auguste či septembri. Na zimu je nutné rastlinu zakryť, použiť môžete vrstvu čečiny. Medzi dvojročné rastliny radíme divozel veľkokvetou, sirôtky alebo zvončeky.


Viacročné rastliny

Viacročné rastliny sa rovnako ako dvojročné rastliny zaraďujú do skupiny jednoplodiacich rastlín. Životný cyklus trvá niekoľko rokov. V poslednom roku života dôjde k vyprodukovaniu semien a uhynutiu.


Vytrvalé rostliny

Vytrvalé rastliny, označované tiež ako trvalky, sú výhradne okrasné rastliny. Za svoj životný cyklus niekoľkokrát kvitnú a plodia semená. Zimu prečkávajú sčasti alebo úplne zatiahnuté. Medzi vytrvalé rastliny sa radí ľalia, kosatec či pýr.

Ako založiť záhradu?

Krásna a udržovaná záhrada je pastvou pre oči. Jej založenie a následná údržba môže byť často veľkým orieškom. Jednoduchou však nákladnou možnosťou je pozvanie záhradného architekta, ktorému oznámite svoje predstavy. Pre tých, ktorí nemajú dostatok peňazí, alebo si chcú založiť záhradu svojpomocne, sme spísali pár bodov, ktorých je dobré sa držať.

  • Akú chcete záhradu? – Pred tým, než sa pustíte do budovania záhrady, si ujasnite, ako chcete, aby vaša záhrada vyzerala. Chcete úžitkovú záhradu, kde si budete pestovať vlastnú zeleninu a ovocie, alebo chcete miesto, kde budete relaxovať a kochať sa farebnými kvetmi? Ďalej si ujasnite, koľko peňazí a času chcete do záhrady investovať. Nebojte sa merať a kresliť, aby ste svoju predstavu videli a mohli ju prípadne zmeniť.
  • Pripravte si terén – Už máte záhradu naplánovanú a teraz vás čakajú terénne úpravy. Moderné sú záhrady vo svahu, nemusíte však zúfať, pokiaľ máte úplne rovný pozemok. Terénne vlny môžete vytvoriť pomocou navezenej zeminy alebo správne zvolenými rastlinami.
  • Nezabudnite na relax – Na záhrade si nezabudnite vytvoriť kútik, kde si budete užívať svoj voľný čas. Najbežnejším riešením je terasa napojená priamo na dom. Pri väčších záhradách sa nebojte vybudovať viac miest na odpočinok, ktoré nemusia byť hneď na očiach.
  • Okrasná a úžitková záhrada – Rozhodli ste sa pre kombináciu okrasnej a úžitkovej záhrady? Odporúčame zeleninové a ovocné záhony oddeliť od tých okrasných. Skvele tomu poslúži živý plot.
  • Farby a zase farby – Záhrada by mala byť rozmanitá a mala by vám robiť radosť. Pri výbere rastlín myslite na to, že ich nestačí iba vysadiť, ale že vyžadujú aj následnú starostlivosť. Menej náročné sú rastliny, ktoré sa u nás bežne vyskytujú. Šľachtené a exotické rastliny si vyžadujú väčšiu pozornosť. Chcete, aby vaša záhrada bola rozkvitnutá čo najdlhšie? Zistite si, ako dlho a kedy dané rastliny kvitnú.
  • Trávnik – Samotné siatie aj údržba trávnika je finančne aj časovo náročná. Najlepšie vyzerá trávnik anglický, ktorý je však na starostlivosť najnáročnejší. Zo začiatku vyžaduje siatie každý týždeň a časté zalievanie. Aby trávnik vyzeral čo najlepšie, nezabudnite na hnojenie. Krásne vyzerá aj kombinácia trávnikov a lúčnych kvetov, ktorá nevyžaduje častú starostlivosť.
  • Prispôsobte záhradu okoliu - Záhrada má byť harmonickým miestom, kde bude radosť relaxovať. Či už ste sa rozhodli pre okrasnú, úžitkovú alebo kombinovanú záhradu, nezabudnite ju ladiť s okolím.
Zobraziť méně keyboard_arrow_up