Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Starožitné hračky

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období Druh hračky Materiál hračky
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitné hračky

V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 2 975 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 2 975 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Vráťte sa do detských rokov a popremýšľajte, s čím ste sa najradšej hrali. Staré hračky nás koľkokrát nútia nostalgicky zaspomínať, dýcha z nich skutočná história. Niektoré starožitné hračky sú v dnešnej dobe skôr už len zberateľské kúsky, a to predovšetkým kvôli ich veku, stavu alebo nedostatku. Nájdeme medzi nimi krehké porcelánové bábiky alebo drobné kovové či plastové autíčka. Tento sortiment je lepší skôr na výstavu ako na detské hrátky. Niektoré kúsky majú aj investičný potenciál.

Oplatí sa investovať do starožitných hračiek?

Hoci sa môže zdať, že starožitné hračky zaujmú predovšetkým zberateľov alebo ľudí, ktorí si chcú zaspomínať na detstvo, môžu byť aj niektoré starožitné hračky vhodnou investíciou. Ide najmä o raritné kúsky alebo limitované edície v originálnych obaloch. K takýmto hračkám môžeme zaradiť napríklad starožitné bábiky, modely autíčok Tatra 613, Škoda 1203 (1974) 1:43 a Škoda 120 L (1984) 1:43.

Starožitná bábika
starožitná drevená hračka

Nestarnúce drevené hračky

Autíčka, stavebnice, ťahací káčer pre chlapcov aj dievčatá, to všetko tu nájdete. Drevené hračky nás skrátka neomrzia. Drevo má veľmi dobrú odolnosť, je ekologické a nezávadné. Lak sa môže na starožitných drevených hračkách lúpať, ale to nie je nič s čím si nejde poradiť. Asi všetci sme boli vlastníkmi nejednej drevenej stavebnice alebo kociek. V dnešnej dobe tieto kúsky získavajú čím ďalej tým viac na popularite, predovšetkým medzi mladými rodičmi, ktorí sa snažia nekupovať plastové, spotrebné hračky.

Retro plechové hračky

Plechové alebo kovové modely automobilov, traktorov či zvieratká na kľúč – to všetko bolo súčasťou nášho detstva. Taká plechová hračka výborne poslúži deťom alebo ako zberateľský retro kus. Vyznačujú sa predovšetkým svojou ľahkosťou a precízne spracovanými detailmi. Rovnako originálnym doplnkom do detskej izby alebo napríklad vašej pracovne môže byť retro plechová ceduľa.

retro plechové hračky
autíčko Matchbox

Starožitné autíčka

Táto kapitola sa začína písať v 60. rokoch 20. storočia, keď do Československa dorazili prvé výrobky anglickej značky Matchbox. Aj vďaka tomu, že na socialistickom trhu išlo o nedostatkový tovar, vznikla zberateľská mánia a tieto autíčka sa začali v Československu nazývať „angličiak“. Išlo o kovové modely áut vyrobené zo zliatin medi, horčíka a hliníka. Nesmieme zabudnúť na rýdzo československý klenot, ktorým je Tatra. Všetci si z pieskovísk určite pamätáme legendárne nákladné auto Tatra 148. V kategórii hračiek sú starožitné autíčka jednou z najväčších zberateľských vášní. Vyberať je z čoho, od veteránov cez formuly až po policajné a hasičské vozidlá.

Starožitné bábiky

Bábika, detská hračka, ktorá nesie podobu bábätka, malého dieťaťa alebo inej bytosti. Najstaršia dochovaná bábika pochádza z Mezopotámie a bola vyrobená z alabastru. Bábiky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov ako je drevo, textil alebo porcelán. Niektoré majú sadrovú hlavu s maľovanou tvárou, drevené telo a handrové končatiny. Najväčšia éra prichádza v 19. storočí, kedy vďaka novým výrobným technológiám vznikajú predovšetkým v nemeckých a francúzskych továrňach krásne biskvitové bábiky. Zberatelia a milovníci starožitných bábik sú po celom svete. To, čo predtým bola obyčajná detská hračka, je dnes žiaduca starožitnosť.


starožitná žmurkajúca bábika
Zobraziť méně keyboard_arrow_up