Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Starožitné náramkové hodinky

Často hľadané

Často hľadané

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období Značka Typ hodinového strojku
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitné náramkové hodinky

V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 961 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 961 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Oceňujete umenie starých hodinárskych majstrov a chcete vdýchnuť nový život starým hodinkám? U nás v ponuke si určite vyberiete. Starožitné hodinky prešli vkusom mnohých generácií, predsa len ide o módny doplnok, ktorý nosíme denne na ruke. Spracovanie môže byť rôzne od elegantných triezvych typov s hladkým koženým remienkom až po šperkárske kúsky zdobené napríklad diamantmi. Starožitné náramkové hodinky sú aj zberateľská záležitosť, pretože ich hodnota neklesá.

Hodinky PRIM

PRIM hodinky

Medzi obľúbené a vyhľadávané starožitné náramkové hodinky patria tie od českej značky PRIM. Ich cena nešplhá do astronomických výšok, napriek tomu urobia veľkú parádu. Napríklad obľúbený model PRIM elegant s pozláteným puzdrom a priemerom ciferníka 3,4 cm alebo PRIM diplomat. Oba tieto modely pôvodne spadali do kategórie pánskych náramkových hodiniek, ale vzhľadom na dnešný trend, kedy aj ženy nosia hodinky väčších rozmerov, ich pokojne môžeme označiť za unisex hodinky. Pokiaľ ale hľadáte vyložene dámske hodinky PRIM, vybrať si môžete z modelov so strojčekom kal. E80, ktoré sa vyrábali medzi rokmi 1971 až 1980. Hovoríme tak skôr ako o starožitných hodinkách o vintage hodinkách. Slovom „starožitnosť“ totiž všeobecne označujeme predmety staré minimálne 50 rokov. Dámske hodinky PRIM boli mechanické a k dostaniu v dvoch prevedeniach, ako dámske náramkové hodinky alebo príveskové hodinky. Puzdro bolo zhotovené z mosadze, finálne sa zdobilo lešteným chrómom alebo pozlátením.

Hodinky Omega

Táto švajčiarska hodinárska firma bola založená už v polovici 19. storočia v roku 1848 a dodnes patrí k najslávnejším hodinárskym firmám na svete. Hodinky Omega sú povestné svojou kvalitou a patria do vyššej cenovej kategórie. V prvej polovici 20. storočia sa stala Omega dodávateľom hodiniek Britskému kráľovskému letectvu (RAF – Royal Air Force) a obrovskej pozornosti sa firme dostalo aj v roku 1969, kedy s modelom Speedmaster na ruke letel Buzz Aldrin na Mesiac. Pri starožitných hodinkách Omega oceníte nadčasový dizajn a ich vysokú historickú hodnotu.

Hodinky Omega
Rolex Cellini


Hodinky Rolex

V roku 1905 bola založená ďalšia firma na výrobu luxusných náramkových hodiniek. Nehovoríme o ničom inom ako o značke Rolex so sídlom vo švajčiarskej Ženeve. Firma vyrába výhradne mechanické hodinky. Medzi prelomové modely radíme tieto:

  • Rolex Oyster Professional Submariner - Prvé vodotesné hodinky až do hĺbky 100 m.
  • Rolex Oyster Perpetual GMT Master - Prvé hodinky s viacerými časovými pásmami.
  • Rolex Oyster Perpetual Day-Date - Ikonické luxusné hodinky v zlatom alebo platinovom prevedení.
  • Rolex Oyster Cosmograph Daytona - Hodinky s chronografom a tachymetrickou stupnicou.

Patek Philippe hodinky

Ďalším švajčiarskym gigantom je firma Patek Philippe a ich luxusné a vysoko cenené hodinky. Medzi odborníkmi sa hovorí o tzv. „svätej trojici“, do ktorej patrí Patek Philippe, Vacheron Constantin a Audemars Piguet. Za vznikom tejto slávnej značky stojí poľský hodinár Antoni Norbert Patek a francúzsky Adrien Philippe, okrem iného vynálezca bezkľúčového točivého mechanizmu. Prvé náramkové hodinky Patek Philippe boli vyrobené v roku 1868. Dodnes v ich ponuke nájdete prevažne hodinky mechanické, avšak niektoré modely sú aj quartzové - batériové. Starožitné hodinky Patek Philippe sú skutočnou pýchou každého zberateľa.


Pokiaľ hľadáte krásny starožitný kúsok, určite sa tiež zamerajte na ďalších výrobcov akými sú napríklad:

  • Doxa,
  • Longines,
  • IWC Schaffhausen.
Hodinky Patek Philippe
Zobraziť méně keyboard_arrow_up