Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Starožitné predmety z kovov

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Období
Materiál Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitné predmety z kovov

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 3 767 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 3 767 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Život človeka sa zásadne zmenil, keď sa naučil spracovávať kov. Kov je totiž jeden z najdôležitejších materiálov. Výrobky z kovu sú vysoko umelecké diela, ale aj predmety dennej potreby či kuchynského náčinia. Okolo roku 4 200 pred n. l. sa stala prvým priemyselným kovom, z ktorého boli vyrábané nástroje, meď. Avšak trvali celé stáročia, než ľudia zdokonalili techniku výroby. Ďalším významným medzníkom bol objav zliatiny medi a iných kovov, kedy vznikol bronz. Predmety z kovu nás sprevádzajú celý život, majú svoje kúzlo a vydržia celé stáročia. Vyberte si u nás starožitný kovový exemplár aj vy.

Kováčstvo ako umelecké remeslo

Základom umeleckého kováčstva sú mreže. Kováčske prvky sa začali objavovať na zábradlí v parkoch, na balkónoch, nádvorí, okolo krbu a tak ďalej. V každom období by sme našli typické špecifikácie vtedajšej módy. Baroková a rokoková architektúra využívala kováčstvo na maximum. Výrazným prvkom je rokaj a ďalšie ornamentálne zdobenie. V klasicizme bolo zdobenie jednoduché, opakovali sa rastlinné a geometrické prvky. V druhej polovici 19. storočia existovalo množstvo štýlov, v ktorých sa umelecké kováčstvo len ťažko presadzovalo, preto postupne nastal úpadok. Rovnaký scenár nastal aj po 2. svetovej vojne, kedy sa začínajú vyrábať skôr predmety funkčné a praktické, bez ohľadu na umelecké spracovanie. Umelecké kováčstvo zažíva svoju renesanciu opäť v 70. rokoch 20. storočia, kedy sa ručná a umelecká práca stáva znovu cenenou.Tanier ako dekorácia

Verte alebo nie, ale aj tanier a zvlášť napríklad porcelánový alebo kovový vám poslúži krásne aj ako dekorácia. Cínový tanier môže byť po obvode zdobený plastickým dekórom, inokedy je zas stred taniera maľovaný. Závesný tanier dodá holé múry šmrnc a celej izbe nevšednú atmosféru.Štýlové formičky na pečivo

Z kovu sa vyrábali aj všemožné formy na pečenie, od báboviek cez veľkonočné baránky a samozrejme aj všetky druhy vianočných cukroviniek. Tie vrátia do detstva nejedného z nás. Formičky v tvare kapra, hviezdičiek, zajačikov alebo formu na vanilkové rožteky, tie sme vídali v predvianočnom čase u svojich babičiek. Ale verte, že urobia radosť aj mladým gazdinkám, ide totiž o krásny retro darček.


V tejto kategórii nájdete množstvo ďalších skvelých predmetov vyrobených z kovov. Pozrite sa do našich podkategórií a vyberte si kúsok, ktorý vám padne do oka.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up