Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Starožitnosti

Často hľadané

Často hľadané

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitnosti

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 42 362 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 42 362 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Vitajte v kategórii „Starožitnosti“. Nájdete tu všetko z rozmanitého sortimentu starožitností a zberateľstva. Starožitnosti a krásne umelecké predmety sa tešia veľkej obľube už od čias renesancie. Rovnako populárne je zberateľstvo aj v dnešnej dobe. Zberateľov pribúda aj medzi mladými generáciami, ktoré okrem iného, prepadli kúzlu dobrej investície. Aukro ponúka možnosti nákupu či predaja všetkých starožitností z rôznych kategórií.

Zberateľstvo starožitností

Zberateľský záujem o starožitnosti zahŕňa predmety z rôznych odborov od výtvarného umenia cez priemyselný design až po techniku. Môžete byť zberateľom prakticky čohokoľvek. V súčasnosti je veľmi obľúbeným zberateľským trendom design 20. storočia, predovšetkým český kubizmus, art deco, povojnový design alebo české sklo. Medzi vyhľadávané sklárske veľmoci patrí rozhodne karlovarský Moser. Ale aj mnoho ďalšieho.

Starožitná púdrenka
Starožitné vreckové hodinky

Starožitné hodinky

Najvyhľadávanejšou značkou u zberateľov hodiniek sú v zásade hodinky českej značky Prim. Medzi najznámejšie modely tejto legendárnej klasiky patrí Prim Sport, Prim Diplomat, Prim leteckej Automatic, alebo Prim Orlík. Opomenúť nemôžeme ani svetové unikáty hodiniek značiek Omega, Rolex, Tissot alebo Patek Philippe. Svoj význam majú aj vreckové hodinky, niekedy nazývané aj ako cibuľa. Predtým predstavovali akúsi spoločenskú reprezentáciu a prestíž. Dnes majú svoje uplatnenie predovšetkým medzi zberateľmi ako výstavné kusy do zbierky. Vreckových hodiniek je mnoho druhov. Zlaté vreckové hodinky, strieborné vreckové hodinky alebo smaltované vreckové hodinky. Medzi najvzácnejšie vreckové hodinky patria takzvané špindlovky. Populárne sú však aj vreckové hodinky mníšky a kľúčovky.

Starožitný nábytok

Nábytok v histórii designu tvorí veľmi významnú časť. Napríklad česká nábytkárska firma Thonet sa zapísala predovšetkým vďaka produkcii kresiel a stoličiek. A kto by nepoznal aj ikonické komody a kreslá halabala, ktoré vďaka Henrichovi Halabalovi patria ku skvostom českého interiérového dizajnu. Ten má na svedomí aj legendárnu obývaciu stenu. Všeobecne najvyhľadávanejšie medzi retro nábytkom sú potom kreslá v bruselskom štýle.

Halabala kreslo
Nástolec Moser

Starožitné sklo a porcelán

Starožitné sklo je medzi zberateľmi veľmi obľúbené. Medzi najvyhľadávanejšie patrí secesné sklo a to zo sklárne Lötz. Svoju priazeň majú aj poháre sklární Moser a poháre v štýle Biedermeier. Svojich nadšencov vie prilákať aj Borské sklo zo sklárne Exbor alebo Škrdlovické sklo. Aj starožitný porcelán môže mať v dnešnej dobe vysokú hodnotu. Do svojich zbierok si zberatelia kupujú rôznorodé poklady, medzi ktoré patrí napríklad šálka Míšenského (alebo tiež Meissen) porcelánu, soška Royal Dux, váza Rosenthal, misa Loket, čajový servis Pirken Hammer alebo figúrka Volkstedt.

Starožitné šperky

Kto by nepoznal legendárne české granáty. Tie sa stali ozdobou predovšetkým šperkov vyrobených z tombaku. Ide o pevnú zliatinu kovov medi a zinku. Svoju hodnotu majú však aj zlaté starožitné šperky. Obohatiť zbierky či šperkovnice môžu aj napríklad zlaté prstene, zlaté náramky a retiazky, zlaté náušnice alebo prívesky. Zlato a striebro sú navyše uchovávateľom hodnoty a dobrou investíciou.

Brošňa s českými granátmi
Starožitné bábiky

Starožitné hračky

Starožitné hračky so sebou nesú nielen kus histórie, ale predovšetkým mnoho spomienok na naše detstvo. A každá hračka môže mať svoju cenu. Medzi zberateľmi najvyhľadávanejšie sú hlavne porcelánové bábiky, plyšové medvedíky, cínoví vojačikovia, autá a autodráhy ITES, autá Igra a KDN alebo aj stavebnice Merkúr. A pre mladšie generácie sú to aj hračky z kinder vajíčok, predovšetkým tie zo série vydanej pred rokom 1990.

Starožitné rádia a technika

Starožitné gramofóny a rádia, to je nestarnúca hudobná klasika. Či už to je rádio Tesla, rádio Philips, alebo legendárny magnetofón, všetko si môže nájsť znovu svoje uplatnenie. Cenené sú aj starožitné telefóny, projektory či písacie stroje.

Starožitný gramofón
Zobraziť méně keyboard_arrow_up