Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Starožitnosti a umenie

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitnosti a umenie

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 82 084 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 82 084 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Starožitnosti a umenie prináša človeku radosť, povznáša fantáziu, môžu upokojiť myseľ a potešiť oko. Veď aj preto chodíme do galérií a múzeí. V blízkosti umenia sa skrátka cítime dobre. Starožitné kúsky môžu zdobiť váš domov alebo priamo vás. Tým myslíme krásne starožitné šperky zdobené trebárs drahými kameňmi, ktoré nemá nikto iný. Navyše častokrát ide o skvele uložené peniaze a dobrú investíciu. Vyberte si z ponuky krásny nábytok, zaujímavý obraz, starožitné odbíjacie hodiny, hodinky, figúrku z porcelánu alebo knihy z antikvariátu, na Aukre nájdete takmer všetko. Overených obchodníkov TOP Seller spoznáte podľa symbolu Symbol Aukro+. Veľká väčšina transakcií prebehne bez problému. Aby vás aj tak nič neprekvapilo, odporúčame prečítať Aké sú výhody TOP Seller.

Starožitné náušnice Starožitný obraz Starožitné stolové hodiny

Biedermeier – štýl 1. polovice 19. storočia 

Biedermeier je európsky štýl umenia, architektúry a nábytku, ktorý sa objavil na začiatku 19. storočia, predovšetkým v Nemecku a Rakúsku. Nábytok v tomto štýle je charakteristický svojou jednoduchosťou a teplými, upokojujúcimi farbami. Je často vyrobený zo svetlého dreva, ako je čerešňa, breza a orech a následne lakovaný v rôznych neutrálnych odtieňoch. Medzi obľúbené motívy patria kvetinové vzory, aké nájdeme na stoličkách viedenského biedermeieru, ale aj klasické grécke a rímske vzory. Zostáva obľúbený aj dnes a často slúži ako zaujímavý kontrast k modernejším kúskom. V šperkoch je veľmi charakteristické fúkané zlato.

Biedermeier nábytok Biedermeier náušnice

Secesia a jej florálne motívy 

Secesia, anglicky Art Nouveau, je medzinárodný štýl umenia, architektúry a dekoratívneho umenia, ktorý bol populárny v Európe a Spojených štátoch od konca 19. storočia do začiatku 20. storočia. Štýl, ktorý sa vyznačuje vlnitou, organickou líniou, bol inšpirovaný prírodou a kládol dôraz na abstraktné, asymetrické vzory. Secesné diela často obsahovali kvetinové a iné prírodné motívy, zakrivené línie a štylizované postavy. Svetovo presláveným secesným umelcom je maliar Alfons Mucha alebo sklár Émile Gallé.

Alfons Mucha, plagát secesná architektrúra

Art Deco – 20. až 30. roky 20. storočia 

Art Deco je umelecký štýl, ktorý vznikol vo Francúzsku na začiatku 20. storočia a bol veľmi populárny v priebehu 20. a 30. rokov 20. storočia. Vyznačuje sa geometrickými tvarmi, výraznými farbami a odvážnymi, modernými líniami. Art Deco ovplyvnilo všetky umelecké roviny, ako je architektúra, sochárstvo, nábytok, šperky, ale aj textil a úžitkové umenie.

art deco náramok so smaragdami a diamantami Art deco
Zobraziť méně keyboard_arrow_up