Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Tablety

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Doba dodania (od obdržania platby)
Uhlopriečka displeja
Operačný systém
Operačná pamäť
Veľkosť vnútornej pamäte
Vlastnosti Značka Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Tablety

Značka
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 271 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 271 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
12345 chevron_right chevron_right

Tablety sú obľúbené zariadenia pre svoju kompaktnosť a širokú škálu využitia. Na trhu nájdete tablety za pár tisíc, ale aj výkonné zariadenia pre grafikov za desiatky tisíc korún. Veľmi obľúbeným zariadením poslednej doby je tablet PC, ktoré v sebe dokonale spája výhody týchto dvoch technológií. Na Aukre nájdete širokú ponuku tabletov a my vám navyše poradíme, ako si vybrať ten pravý.

Herné tablety

Pri herných tabletoch je kladený dôraz najmä na vysoký výkon a dostatočné úložisko. Veľkú úlohu pri týchto tabletoch hrá operačný systém. Tablety Apple s operačným systémom iOS sú navrhnuté tak, aby podporovali aj tie najnáročnejšie hry. Myslieť u nich musíte však na veľkosť úložiska, pretože ho nie je možné rozšíriť pomocou SD karty.

MaxPad l11

Tablety s klávesnicou

Dokonalé skĺbenie notebooku a tabletu – to je tablet PC. Zariadenie si môžete nastaviť tak, ako vám bude práve v danej chvíli vyhovovať. Nepotrebujete v tejto chvíli používať klávesnicu? Využite ju ako stojan, ktorý vám uľahčí ovládanie dotykovej obrazovky. Tablet PC beží na operačnom systéme Windows.


Grafické tablety

Grafické tablety sú vhodné pre výtvarne nadaných jedincov, ktorí chcú svoje umenie preniesť do digitálnej podoby. Na výber máte z dvoch typov grafických tabletov – bez displeja a s displejom. Grafický tablet bez displeja musíte zapojiť k počítaču. Presného kreslenia docielite za pomoci stylusu.

iPad Air

iPad

Tablety spoločnosti Apple sa radia medzi tie najlepšie, čo môžete na trhu nájsť. V rade iPad nájdete iPad, iPad Mini, iPad Pro a iPad Air. Ak ste vlastníkmi iného zariadenia Apple, môžete sa spoľahnúť na jednoduchú synchronizáciu. Radi si zapisujete poznámky rukou, alebo chcete nakresliť digitálny obraz? Potom vám k tabletu nesmie chýbať Apple pencil, ktorý je kompatibilný so všetkými druhmi zariadení iPad.

Ako vybrať tablet

Chcete si zaobstarať toto inteligentné zariadenie, ale neviete aké je pre vás to pravé a na aké parametre sa zamerať? Pripravili sme si pre vás zopár dobrých rád, ktoré vám pri výbere tabletu určite pomôžu.Využitie 

Prvým krokom pri výbere tabletu by malo byť určenie toho, na čo sa chystáte tablet používať. Pre občasné surfovanie po internete vám bude stačiť lacnejšie zariadenie, profesionálni používatelia a vášniví hráči by nemali šetriť na kvalite.Operačný systém

Pre niekoho toto nemusí byť ťažká voľba, pretože je zástancom daného operačného systému, ale ide o dôležitý parameter. Pri tabletoch máte na výber z troch operačných systémov – Android, iOS a Windows. Poďme si zhrnúť ich výhody a nevýhody.

  • Android – Veľkou výhodou zariadenia s operačným systémom Android je jeho rozmanitosť. Na výber máte z lacných zariadení aj vlajkových lodí jednotlivých spoločností. Ďalšou výhodou je široká ponuka aplikácií a možnosť sťahovať aplikácie aj mimo obchodu. To je zároveň aj nevýhoda zariadenia s Androidom, pretože hrozí stiahnutie nechcených vírusov. Pri mnohých tabletoch nedochádza k podpore operačného systému, vy sa tak musíte uspokojiť s tou verziou, s ktorou ste zariadenie kupovali.
  • iOS – Tablety spoločnosti Apple sú obľúbené pre svoju dobrú optimalizáciu a pravidelnú aktualizáciu systému. Zároveň ponúkajú mnoho aplikácií, ktoré sú určené na používanie pre tablet. Nevýhodou operačného systému iOS je jeho celková uzavretosť a zariadenia s ním sa pohybujú vo vyššej cenovej kategórii.
  • Windows – Operačný systém Windows využívajú tablet PC, ale nájdete ich aj v bežných tabletoch. Prostredie je veľmi podobné tomu, na ktoré sme zvyknutí pri klasických počítačoch. Veľkou nevýhodou je náročnosť aplikácií, ktorá spôsobuje menšiu výdrž batérie. Mnoho aplikácií navyše nie je prispôsobených spusteniu na tablete.


Displej

Rozlíšenie displeja by malo ísť vždy ruka v ruke s jeho veľkosťou. Pri tabletoch s veľkosťou obrazovky do ôsmich palcov si vystačíte s rozlíšením HD, pri väčších sa obzerajte po rozlíšení Full HD. Dôležitou vlastnosťou je aj použitá technológia displeja. Pri väčšine modelov sa stretnete s IPS, niektoré modely využívajú AMOLED displej.Batéria

Nesporne dôležitým parametrom je výdrž batérie. Každý používateľ tabletu chce využívať bezdrôtové výhody zariadenia a využívať ho na cestách čo najdlhšie. Kapacita batérie by mala zvládnuť udržať tablet pri živote aspoň osem hodín. Pri výbere preto nestačí pozerať iba na kapacitu batérie, ale aj na technológie, ktoré tablet ponúka. Tie môžu celkovú výdrž výrazne skrátiť. Chcete mať svoj tablet rýchlo nabitý? Pri niektorých zariadeniach sa dá stretnúť s podporou rýchlonabíjania.Operačná pamäť

Operačná pamäť slúži na dočasné ukladanie spustených aplikácií a programov. V parametroch sa tiež môžete stretnúť s označením RAM. Dostatočná pamäť RAM zaručí hladký chod zariadenia. Vyberať by ste mali z tabletov s operačnou pamäťou aspoň 3 GB.Použivateľská pamäť

Táto pamäť slúži na uloženie všetkých dát, ktoré chcete na tablete mať. Jej veľkosť je preto potrebné prispôsobiť vašim požiadavkám. Dôležité je počítať s tým, že podstatnú časť pamäte zaberie systém a jednotlivé aplikácie. Používateľskú pamäť je možné rozšíriť pomocou SD karty, túto možnosť musí však tablet podporovať.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up