Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Umenie

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Umenie

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 15 531 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 15 531 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Umenie, to je vášeň a estetický pôžitok z krásnych predmetov úžitkového umenia, ktorými sa človek odjakživa rád obklopoval. Umenie je staré ako ľudstvo samo. Od jaskynných malieb cez renesanciu, kedy tiež vznikli prvé galérie a započal trend zberateľstva, až po moderné umenie dnešnej doby. Pohľad na sochy alebo obrazy nás robia šťastnými a tvoria príjemnú atmosféru nášho domova. Vyberte si na Aukre originálne autorské diela, ktoré vašu zbierku odlíšia. Pozrite sa na sochy, sklo a keramiku alebo napríklad maliarske potreby.

Prečo je výhodné investovať do umenia?

V súčasnosti sa veľa ľudí zameriava na uloženie peňazí do akcií alebo dlhopisov, tie však v poslednom čase vykazujú známky pádu hodnoty peňazí vplyvom inflácie alebo stagnácie spoločnosti na trhu. Bezpečnejšou voľbou je preto uloženie peňazí do umenia. Hneď niekoľko rešpektovaných zdrojov potvrdzuje, že hodnota tejto investície v rokoch 1985 – 2018 dosahovala priemerný ročný výnos medzi 5,3 – 10,6 %. V súčasnosti tento trend neustupuje. Pokiaľ nepatríte medzi znalcov umeleckých diel, nezúfajte a dajte na rady odborníkov. Tiež je dôležité premyslieť, či chcete investovať do diela od zavedeného umelca, u ktorého je ľahšie určiť trhovú cenu alebo do diela začínajúceho umelca, kde môže byť väčšie riziko návratnosti investície.

Druhy umenia

Umenie každý človek môže vnímať individuálne. To, čo pre jedného je umením, druhému to nemusí hovoriť nič. Všeobecne však môžeme povedať, že umenie delíme na výtvarné umenie a muzické umenie. Medzi výtvarné umenie sa radí maliarstvo, sochárstvo, architektúra, ľudové umenie a umelecké remeslo. Zatiaľ čo do muzického umenia patrí hudba, divadlo alebo tanec. Umenie sa tiež stáva nástrojom reklamy a propagandy, napríklad plagáty, fotografie alebo filmy.

U vás doma ako v galérii umenia

Pokiaľ si prajete doladiť váš domov k dokonalosti a radi by ste si zaobstarali nejaký pekný umelecký kúsok, obraz alebo socha je ideálnym riešením. Navyše investujete do niečoho, čo má zmysel a svoju hodnotu nestráca. V tejto kategórii si vyberie naozaj každý. Ak ste fanúšikom starších krajinomalieb, portrétov alebo dávate prednosť modernému umeniu a reprodukciám, mohla by vás zaujať tvorba a dielo Pasty Onera.

Obraz Pasta Oner Grafika, František Kupka

Krajinomaľba

Krajinomaľba, ako už sám názov napovedá, je druh maliarstva, kde hlavnú rolu hrá krajina. Maliar, ktorý sa zaoberá maľbou krajiny označujeme za krajinkára. Krajinomaľba sa rozmohla na začiatku 17. storočia, keď niektorí maliari chceli ustúpiť od maľovania náboženských motívov a venovať sa stvárneniu realistickej krajiny. Jeden zo zakladateľov krajinomaľby je holandský maliar Esaias van de Velde. V 19. storočí, kedy sa rozvíjal realizmus, sa maliari presúvali z ateliéru priamo do plenéru. To znamená, že maľovali priamo v krajine, po vzore predstaviteľov Barbizonskej školy. To bola skupina francúzskych maliarov, krajinárov, ktorí sa v prvej polovici 19. storočia usídlili blízko dediny Barbizon. Krajinomaľby nesú kúzlo zachytenia okamihu a majú svojich verných priaznivcov. Ak k nim patríte aj vy, na Aukre určite nájdete krajinomaľbu, ktorá doplní vašu zbierku.

Krajinomaľba Maľba krajiny

Miniatúry a portréty

Obľúbené sú aj miniatúry, malé obrázky prevažne znázorňujúce portréty. Väčšina portrétových miniatúr je maľovaná na porceláne alebo slonovej kosti a sú zasadené do oloveného rámčeka, ktorý je ďalej vsadený do dreveného alebo kosteného rámu. Zberatelia tiež určite ocenia ponuku drážďanských miniatúr, takzvaných „drážďaniek“, ktoré často znázorňujú šľachtica, urodzené dámy alebo vojvodca.

Miniatúra Miniatúra

Abstraktné umenie

Abstraktné dielo spoznáme tak, že znázorňuje nekonkrétny a nefigurálny výjav. Abstraktné umenie prichádza v 20. storočí a voľne vychádza z kubizmu, ktorým sa inšpiruje. Drží sa farby, svetlá, obrysu a linky. Abstraktné umenie sa prelína aj do ďalších výtvarných štýlov ako je konštruktivizmus, minimalizmus alebo abstraktný expresionizmus. Medzi významných predstaviteľov abstrakcie patrí ruský maliar Vasilij Kandinskij, Kazimir Malevič alebo holanďan Piet Mondrian.

Moderné umenie

Výraz "moderné umenie" nezahŕňa umenie 21. storočia, ako by sa chybne mohlo zdať. Do moderného umenia patrí nespočet štýlov od konca 19. storočiapo 70. roky 20. storočia. Tendencia moderného umenia je individualizmus a snaha vymedziť sa starším tradíciám. Opiera sa o nové ekonomické a spoločenské rozloženie rozvíjajúceho sa moderného sveta.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up