Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Výtvarné umenie

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období
Doba vzniku Technika
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Výtvarné umenie

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 13 576 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 13 576 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

V kategórii Výtvarné umenie nájdete na Aukre všetko, čo sa týka výtvarného umenia a umeleckých diel. V aukciách sa objavujú unikátne kúsky známych aj menej známych umelcov. Aukro zberateľom ponúka široké možnosti nákupu, výkupu a predaja výtvarného umenia.

Výtvarné umenie

V dnešnej dobe je veľkým trendom zhotovovať si strojovo tlačený obraz v reťazcoch s nábytkom za nemalé čiastky. Pritom kúpiť si peknú originálnu maľbu či grafiku, hoci napríklad od málo známeho umelca, môže byť často cenovo výhodnejšie. A s ohľadom do budúcnosti aj dobrou investíciou. Navyše to so sebou nesie originalitu a príbeh.

Na Aukre sa veľmi často objavujú aj unikátne a originálne diela slávnych autorov českej moderny ako bol napríklad Ján Zrzavý, Kamil Lhoták, Josef Čapek alebo Emil Filla. Obrazy týchto autorov sú veľmi vzácnym a ceneným artiklom.

Existuje mnoho výtvarných techník, ktoré si autori pri tvorbe diela volia. Medzi tie najbežnejšie výtvarné techniky patrí predovšetkým olejomaľba, akvarel, kresba či kombinovaná technika.

Výtvarné umenie akrylu

Akrylové techniky sa hojne rozmohli predovšetkým v polovici 20. storočia a s rozvojom realizmu a hyperrealizmu v maľbe sa postupne stal akryl medzi umelcami obľúbeným. Akrylová technika tiež tvorí dôležitú časť takzvaného pop-art umenia, ktoré preslávil hlavne Andy Warhol. Ten kombinoval akrylové farby s umeleckou sieťotlačou.

Akvarelové maľby

Akvarelová technika sa objavila už v dobách starého egypta. U nás si ju osvojili napríklad český maliar Václav Špála, ktorého maľby zátišia sú veľmi vyhľadávané. Akvarel si napríklad obľúbil aj nemenej známy maliar Henrich Bubeníček, ktorý rád maľoval českú krajinu a mestá.

Olejomaľba

Z hľadiska českej moderny techniku olejomaľby u nás preslávili maliari ako Oldřich Blažíček, František Kaván, Oldřich Zezula, August Piepenhagen, Antonín Chittussi a napríklad aj česko-francúzska maliarka Toyen. Ak zabrúsime do histórie umenia, techniku olejomaľby používal aj slávny Jan van Eyck, Rembrandt, Rubens a z českých umelcov Karel Škréta či Petr Brandl.

Kombinovaná technika

Maliari často výtvarné techniky kombinujú, aby dosiahli lepší výsledok. Medzi preslávených českých maliarov, ktorí svoje maľby tvoria kombinovanou technikou, patrí napríklad Josef Hlinomaz a maliar a grafik František Kupka.

Kresba

Technik a spôsobov kresby je veľa. Mnoho českých umelcov touto technikou namaľovalo významné diela. Ale snáď každý z nás pozná ilustrácie v knižkách a na pohľadniciach maliara Josefa Lady. Aj jeho obrazy majú dnes veľkú zberateľskú hodnotu.

Ostatné výtvarné techniky

Rozšírenou výtvarnou technikou je aj umelecká grafika, pri ktorej je vytvorených umelcom iba niekoľko kusov a remeselným spôsobom sú vyrobené buď pomocou tlače z hĺbky, výšky alebo plochy. Zaujímavá je aj technika kvasu, ktorú napríklad zastával umelec Zdeněk Burian či Josef Navrátil, ktorého alpské motívy sú obľúbené medzi zberateľmi.

Častá technika je litografia, kde sa stretávame s lepom, suchou ihlou, akvatintou, mezzotintou či drevorezom, výnimočnejšie potom s medirytinou či ocelorytinou. Českým umelcom litografie môžeme nazvať napríklad Maxa Švabinského, Alfonsa Muchu, Jozefa Čapka, Adolfa Borna, či Jozefa Mánesa.

Moderná technika je v súčasnej dobe sieťotlač alebo počítačová reprodukcia.

Jan Zrzavý - Záliv - pastel Františk Kupka - litografie František Kaván - Vítenov - olejomalba
Zobraziť méně keyboard_arrow_up