Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Starožitný porcelán

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období
Značka porcelánu Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitný porcelán

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 9 562 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 9 562 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Umelecky spracovaný, ručne maľovaný a jedinečný starožitný porcelán patrí dlhodobo medzi záujmy starožitníkov, zberateľov a všetkých, ktorí oceňujú krásne umenie. Cenu porcelánu určuje nielen jeho dobrý stav bez zničenia a zjavných oťukov, ale aj značka porcelánky, ktorá obvykle býva na spodnej časti predmetu, pod glazúrou. V tejto kategórii nájdete figurálny porcelán značky Rosenthal, ale aj obľúbený "cibulák", Royal Dux, celé jedálenské servisy, šálky s podšálkami značky Míšeň alebo porcelánové vázy a mnoho ďalšieho. Vyberte si zo širokej ponuky a doplňte svoju zbierku o zaujímavý starožitný kúsok.

Míšeňský porcelán

Za výrazného prispenia alchymistu a chemika Johanna Friedricha Böttger uvidel "biely európsky porcelán" svetlo sveta v januári 1708. Ide o oficiálny dátum vynálezu porcelánu v Európe. Míšeňská porcelánka, nemecky Meissen, bola založená neskôr v roku 1710 a patrí k najslávnejším manufaktruám na porcelán v Európe. Míšeňský porcelán spoznáme podľa značky dvoch skrížených mečov, ktorá bola zavedená v roku 1720. Podľa odlišných variácií štýlov mečov môžeme porcelánové výrobky dobre datovať. Spočiatku manufaktúra produkovala predovšetkým jedálenské súpravy jednoduchšieho dizajnu, až neskôr modelár Johann Joachim Kändler zaviedol zdobenie. V roku 1740 bol vytvorený pre kniežaťa Heinricha von Brühla slávny "labutí servis", ktorý mal viac ako tisíc kusov. Bohužiaľ počas 2. svetovej vojny sa tento jedálenský servis stratil. Míšeňský porcelán sa však preslávil aj svojimi figurálnymi súsošími a vázami bohato zdobenými malými kvetmi ruží a figovými listami. Za zmienku tiež stojí, že aj za populárnym cibuľovým vzorom stojí práve Míšeň.

MíšeňMíšeňMíšeň

Slávny “cibulák” 

Tento modrobiely cibulákový vzor, ktorý určite poznáme všetci, sa teší obľube už tri storočia. Prišiel s ním nemecký maliar porcelánu Johann Gregor Herold, ktorý pracoval pre Míšeňskú manufaktúru. Inšpiráciu získal pravdepodobne pri čínskom porceláne. Ľudovo nazývaný "cibulák" sa stal natoľko obľúbený, že ho začalo kopírovať veľké množstvo iných porcelánových manufaktúr, vrátane tých českých.

CibulákCibulákový porcelán

Porcelánka Rosenthal

Táto nemecká porcelánka, ktorá bola založená v Selbe na konci 19. storočia, konkrétne v roku 1879 Philippom Rosenthalom, patrí na trhu medzi jednu z najvyhľadávanejších. Nie je sa čomu diviť. Rosenthal predstavuje luxusné, prestížne výrobky a prémiovú kvalitu. Porcelánka sa zaoberala výrobou nielen jedálenského porcelánu, ale aj dekoratívneho porcelánu v podobe súsoší či jednotlivých sošiek. V období art deco v 30. rokoch 20. storočia boli obľúbené figúrky všetkých možných zvierat alebo tanečníc. Porcelán je glazovaný a značený zospodu predmetu. Značka sa môže ľahko líšiť podľa roku výroby. Vždy ide ale o meno firmy "Rosenthal" doplnené logom v podobe korunky, prekrížených mečov alebo označenie "Selb" či "Bavaria".

Soška buldočka, Rosenthal Značka Rosenthal Soška tanečnice, Rosenthal

Český porcelán Royal Dux

Na konci 18. storočia dochádza na našom území k prudkému rozmachu manufaktúr na výrobu porcelánu a taktiež k výrobe prvého českého porcelánu, a to v porcelánke v Klášterci. Porcelánka Royal Dux v Duchcove začína so svojou výrobou v roku 1853. Spočiatku sa zameriavala predovšetkým na výrobu keramických úžitkových predmetov. Až neskôr sa pridávajú výrobky z porcelánu a v roku 1900 vzniká tradičná značka ako ju poznáme dodnes. Ide o trojuholník s nápisom "Royal Dux" a žaluďom. Medzi obľúbené starožitné sošky patria akty žien z obdobia art deca.

Soška Royal Dux Značka Royal Dux Súsošie Royal Dux

Viedenský porcelán a tanečnice Goldscheider

Na konci 19. storočia bola založená aj preslávená viedenská firma Goldscheider. Preslávila sa produkciou tanečníc inšpirovaných orientom, kabaretom, ale aj životom filmových hviezd z 20. rokov 20. storočia. Firma rýchlo a úspešne reagovala na trendy vtedajšej doby. Porcelánové figúry Goldscheider sú veľmi cenené a šplhajú sa k vysokým čiastkam.

Tančnica GoldscheiderTančnica Goldscheider

Figurálny porcelán Volkstedt Rudolstadt

Ďalšou nemeckou vyhľadávanou porcelánkou, ktorá sa preslávila predovšetkým produkciou sošiek urodzených dám, šľachtičiek a súsošia galantných scén, je porcelánka Volkstedt Rudolstadt.

Soška Volkstedt RudolstadtZnačka Volkstedt RudolstadtSoška Volkstedt Rudolstadt

Starožitný čínsky porcelán

Patríte k zberateľom, ktorí obdivujú orientálny porcelán japonskej alebo čínskej produkcie? V tom prípade aj vy si v tejto kategórii prídete na svoje. Na výber sú veľké vázy, dózy, taniere a tradičné sošky znázorňujúce napríklad gejšu.

čínsky porcelánčínsky porcelán
Zobraziť méně keyboard_arrow_up