Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Chladenie pre PC

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Určené pre Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Chladenie pre PC

Populárne ponuky
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 440 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 440 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
Zoznam ponúk
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Takmer všetky komponenty v počítači produkujú pri svojej činnosti teplo, ktoré je potrebné odvádzať, aby nedošlo k prehriatiu. Na tento účel slúžia chladiče, ktoré nesmú chýbať v žiadnej PC zostave. Poďme sa spoločne pozrieť, aké komponenty je dôležité chladiť a aké typy chladičov dnešný trh ponúka.

Aktívne alebo pasívne chladenie PC

Aktívne chladenie funguje na princípe ventilátora, ktorý ochladzuje počítač pomocou prúdenia vzduchu. Jeho veľkou výhodou je výkon, za nevýhodu je možné považovať hlučnosť a vírenie prachu v PC skrini. Pasívne chladenie rozvádza teplo do rebrovania, odkiaľ sa následne odvetráva. Nevýhodou pasívneho chladenia je nízky výkon, preto býva väčšinou kombinované s aktívnym chladením.

Chladič procesoru

Procesor je jedným z najväčších producentov tepla v PC zostave, preto často máva chladenie integrované. To bohužiaľ väčšinou nestačí, a to najmä pri veľmi výkonných procesoroch. Udržiavanie nižšej teploty dopomáha dlhšej životnosti procesora. Na výber máte z dvoch typov chladenia – vodné a vzduchové. Pokiaľ sa rozhodnete pre vodné chladenie, uistite sa, že vaše PC skriňa tento spôsob chladenia podporuje.

Chladič grafickej karty

Grafické karty sú druhým najväčším zdrojom tepla a ich chladenie je taktiež veľmi dôležité. Integrované chladenie grafických kariet je väčšinou dostatočné a nie je potrebné kupovať doplnkové chladenie. Po tom siahnite v prípade, že integrované chladenie je príliš hlučné alebo máte staršiu grafickú kartu a chladenie už nefunguje tak, ako má.

Chladič pre základné dosky

Pri základnej doske dochádza k chladeniu tzv. čipsetu. To je potrebné v prípade, že budete využívať taktovanie alebo celkovo zvyšovať výkon počítača. Na chladenie čipsetu odporúčame používať pasívne chladenie.

Chladič operačných pamätí

Prídavné chladenie pamätí je potrebné, ak ste sa rozhodli zvyšovať ich výkon. V ponuke sú takmer iba pasívne chladiče. Na výber máte z dvoch typov - kovový návlek alebo medené chladiče.

Chladič pre pevné disky

Chladenie pre pevný disk zvážte vo chvíli, keď ho chcete odhlučniť alebo sa vám extrémne zahrieva. Na výber máte z pasívneho či aktívneho chladenia. Pasívne chladenie funguje za pomoci boxu, do ktorého sa disk vloží. Aktívne chladenie využíva aj tieto boxy, ktoré sú doplnené o ventilátory, alebo máte možnosť zvoliť iba držiak s ventilátormi.

Chladič na notebook

Niektoré notebooky pri svojej prevádzke produkujú väčšie množstvo tepla, čo môže mať za následok pomalší chod a nižšiu životnosť. Ak chcete zlepšiť odvod tepla, môžete siahnuť po chladiacich podložkách. Vyrábajú sa v prevedení s pasívnym či aktívnym chladením. V prípade aktívneho chladenia sú v podložke vybudované ventilátory, ktoré sú poháňané pomocou USB portov.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up