Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Externé disky

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Doba dodania (od obdržania platby)
Kapacita disku Typ disku
Formát disku
Značka Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Externé disky

V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 88 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 88 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
Zoznam ponúk
12 chevron_right chevron_right

Máte veľké množstvo dát, ktoré chcete niekam bezpečne uložiť? Jednou z možností je dáta uložiť na internetové úložiská, tie sú však obmedzené kapacitou a hrozí nechcený únik dát. Bezpečnejším riešením je obstaranie externého disku. Externých diskov je na trhu nepreberné množstvo, líšia sa najmä veľkosťou pamäte, spôsobom pripojenia a veľkosťou. Neviete, na čo sa pri výbere externého disku zamerať? My na Aukre vám poradíme.

Typy externých diskov

Typy externé disky sa líšia veľkosťou, kapacitou úložiska a konektivitou. Poďme si ukázať základné rozdiely medzi nimi:

  • 2,5” externý disk – Vďaka malému rozmeru sa tento externý disk veľmi ľahko prenáša a je obľúbeným variantom. Ponúka úložisko až 5 TB a nevyžaduje externé napájanie.
  • 3,5” externý disk – Tento typ disku je vhodný do domácnosti či firmy, kde nie je potrebné s diskom manipulovať. Disponuje veľkou kapacitou úložiska a vyžaduje externé napájanie.
  • SSD externý disk – Vyznačujú sa vyššou obstarávacou cenou, ktorá má však svoje opodstatnenie. SSD disky sú veľmi kompaktné a sú veľmi odolné voči poškodeniu.
  • NAS – Potrebujete jedno úložisko pre viacero zariadení? Prístup k tomuto úložisku máte odkiaľkoľvek a môžete sa tak pripojiť napríklad z dovolenky.



Externý hard disk pre herné konzoly

Najnovšie herné tituly sú veľmi náročné na úložisko a kapacita vašej konzoly nemusí stačiť. Riešením je externý disk ku konzole, ktorý je prispôsobený na ukladanie hier. Nemusíte sa báť, že by ste disk nevyužili v prípade, že si zaobstaráte konzolu s väčším úložiskom. Externý disk je možné preformátovať a využívať k počítaču.




Ako vybrať externý disk

Výber externého disku sa môže zdať na prvý pohľad veľmi jednoduchý, opak je však pravdou. Hneď na prvý pohľad si všimnete veľké cenové rozpätie, ktoré na prvý pohľad nemusí dávať zmysel. Na čo by ste sa mali pri výbere externého disku zamerať?




HDD vs. SSD

Tieto dva typy diskov zvádzajú dlhoročný súboj. Aký je medzi nimi rozdiel? Základným rozdielom je spôsob, ktorým sú dáta na disk ukladané. Dáta pri HDD disku sú uložené na platniach a sú čítané pomocou hlavice. SSD disky pracujú na princípe flash diskov. Sú odolné proti mechanickému poškodeniu a nemusíte sa báť ich nosiť všade so sebou. S tým sa spája aj vyššia obstarávacia cena. Za nevýhodu možno považovať nižšiu kapacitu ako pri HDD diskoch.




Kapacita

Pri výbere externého disku je dôležité sa zamyslieť, čo všetko chcete na disk ukladať. Podľa toho vyberajte kapacitu disku. Externé disky štartujú na kapacite 500 GB, tá stačí menej náročným používateľom, ktorí uložia pár fotiek a dokumentov. Zlatá stredná cesta sú disky s kapacitou okolo 3 TB. Tie zvládnu pojať fotky, videá, filmy a hry. Dnešný trh ponúka kompaktné disky s úložiskom až 5 TB.




Spôsob zapojenia

Externý disk je možné k zariadeniu pripojiť hneď niekoľkými spôsobmi:

  • USB 2.0, 3.0 a 3.1 – Ide o najbežnejší spôsob pripojenia, ktorý nájdete u väčšiny počítačov, notebookov, herných televízií a herných konzol.
  • USB-C – Tento typ pripojenia nájdete pri moderných ultrabookov a niektorých zariadení spoločnosti Apple.
  • ThunderBolt – Predtým týmto spôsobom pripojenia disponovali iba zariadenia spoločnosti Apple, teraz sa s nimi však stretneme aj pri iných počítačoch.
  • LAN konektor – Využíva sa na diskoch, ktoré je potrebné pripojiť do siete, aby k nim získalo prístup viac používateľov.
Zobraziť méně keyboard_arrow_up