Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Husle

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Typ huslí
Veľkosť huslí
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Husle

V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 37 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 37 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
1 ponúk na stránke
Zoznam ponúk
1

Husle sú pre svoj prenikavý zvuk plný emócií asi najobľúbenejším strunovým sláčikovým nástrojom. Husle majú štyri struny a podľa veľkosti ich tela rozlišujeme husle pre dospelých a deti. Modely huslí sa potom líšia aj spracovaním a materiálom. Nikdy nie je neskoro začať s týmto prekrásnym hudobným nástrojom, vyberte si na Aukre aj vy a začnite hrať.

Husle

Ako vybrať husle

V prvom rade je dôležité si určiť ako často chcete hrať, či ste začiatočník alebo už skúsený huslista. Husle sa delia na akustické a elektrické. Akustické husleklasické a ich vzhľad sa viac-menej stovky rokov nezmenil. Naopak husle elektrické vás možno dostanú svojim moderným a zaujímavým vzhľadom. Tiež sa dajú lepšie ozvučiť, a preto sú často využívané v moderných kapelách. Pokiaľ však s husľami ešte len začínate, odporúčame zvoliť akustickú variantu. Potom sa husle rozlišujú podľa farby dreva a spracovania. Všeobecne platí, že ak máte husle pod bradou, mali by ste dlaňou ľavej ruky dosiahnuť na slimáka tak, aby ste videli končeky vašich prstov. Ak ste ľavák, alebo skrátka len máte dominantnejšiu ľavú ruku, nestrácajte nádej, husle sa vyrábajú aj pre ľavákov.

Stavba huslí 

Telo huslí sa skladá z niekoľkých častí. Hlavná časť je ozvučná skriňa, na ktorú je pripevnený krk zakončený šnekom a nesúci hmatník. Struny sú v spodnej časti huslí upevnené takzvaným strunníkom a ďalej sú vedené cez kobylku nad hmatníkom a upevnené v količníku.

Struny na husle a ich materiály

Husľové struny majú veľký vplyv na vydávaný zvuk. V dnešnej dobe sa používajú predovšetkým struny z kovových alebo syntetických vlákien. Vlákno obsahuje kovové vinutie, ktoré je najčastejšie vyrobené z hliníka, titánu, ocele alebo striebra. Vďaka svojim dobrým vlastnostiam sa struny toľko nerozlaďujú a vydržia dlhé hranie aj horšie podmienky, ako je napríklad vlhkosť.

Aký zvoliť sláčik

Slák má rovnako ako struny na hru na husle veľký vplyv. Medzi najkvalitnejšie sláčiky patria tie s konským vlásím, kedy je prútik vyrobený z fernambukového dreva. Lacnejšia varianta sláčikov je potom vyrobená zo syntetických vlákien a z lacnejšieho dreva alebo plastu.

Husle

Kalafuna a ďalšie príslušenstvo

Kalafuna je prípravok na báze prírodnej živice a zásadne ovplyvňuje odpor slučky na strune a tým aj celý zvuk huslí. Medzi ďalšie nevyhnutné príslušenstvo určite patrí ochranné puzdro na husle, ramenná opierka, takzvaný pavúk a zásoba náhradných sláčikov a strún. Okrem toho sa vám určite bude pohodlne hrať so stojanom na noty.

Antonio Stradivari a fenomén huslí Stradivarius

Antonio Stradivari bol taliansky majster huslár a najznámejší predstaviteľ cremonskej husliarskej školy. Svoje prvé husle zostrojil v roku 1665 a za celý svoj život zostrojil okolo 1100 hudobných nástrojov. Medzi najznámejšie husle, ktoré Stradivari zostavil patria husle z roku 1716 "Le Messie", sú dnes k videniu v múzeu Ashmolean v Oxforde. Stradivariho nástroje sa dodnes tešia veľkej popularite a predávajú sa za vysoké ceny. Napríklad na aukcii v New Yorku v roku 2006 sa husle "Hammer Stradivarius" predali za rekordnú cenu, v prepočte cez 70 miliónov korún.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up