Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Minerály a drahokamy

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Lokalita
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Minerály a drahokamy

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 6 774 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 6 774 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Každým rokom je objavených okolo 50 nových minerálov k existujúcim takmer štyrom tisícom už objavených. Čo je to vlastne ten minerál, alebo ak chcete nerast? Ide o anorganickú rovnorodú prírodninu, ktorej zloženie je možné vyjadriť chemickým vzorcom. Do minerálov spadajú aj niektoré organické látky ako je napríklad jantár. Ďalej ide o prekrásne a jedinečné kúsky, ktoré môžu na prvý pohľad vyzerať ako obyčajný kameň, ale vo vnútri skrývajú jedinečnú farbu a energiu. Či už sa zaoberáte mineralógiou, ste zberateľ alebo si skrátka len chcete urobiť radosť niečím pekným, preskúmajte široký výber opracovných aj prírodných minerálov.

Minerály ako zberateľská vášeň

Minerály svojou krásou a zaujímavosťou učarovali mnohým zberateľom. Navyše sa jedná aj o nevšednú investíciu. V širokej ponuke na Aukre nájdete nerasty zo zahraničných lokalít, ale aj s náleziskom v Českej republike, ako je azurit, beryl, epidot, ale napríklad vás zaujmú aj krásne vltavíny so zaujímavou históriou. Ležať schované v etui alebo vo vitríne ale nie je zďaleka jediný údel minerálov. Využívajú sa aj v rade ďalších odborov.

AzuritOranžový granát Citrín

Minerály a ich blahodárne účinky

Minerály sa hojne využívajú v biológii a lekárstve, ale aj v módnom priemysle, kedy sú spracovávané do šperku. Ďalšiu dôležitú úlohu hrajú v ezoterike, kde im sú prisudzované liečivé schopnosti a výnimočná energia. Napríklad pestrofarebný achát je považovaný za najstarší liečiteľský kameň. Svoje blahodárne účinky má aj ametyst, ktorý podporuje napríklad duševnú silu. V rôznych kultúrach sa verí, že amulety vyrobené z minerálov môžu pomôcť pri liečbe migrén, vysokého krvného tlaku, zlepšení spánku alebo privolať šťastie a lásku.

Čaroit Ametyst Ametyst

Minerály podľa znamenia zverokruhu

Pokiaľ aj vy veríte v blahodarné účinky minerálov, podporte jeho silu tým, že si vyberiete konkrétny kameň nielen podľa jeho vzhľadu, ale aj podľa vášho znamenia. Znamenie zverokruhu je úzko spojené s prírodnými živlami, ale aj s minerálmi a polodrahokamami. Ku každej osobnosti sa tak môže hodiť trošku iný kameň, vďaka správnemu výberu podporíte jeho energiu a silu. Napríklad pre jedincov narodených v znamení Rýb je vhodný ametyst, ktorý im dodá odvahu a odhodlanie. Pre ľudí v znamení Panny sa zase skvele hodí Lapis Lazuli, ktorý im dodá pocit istoty a bezpečia.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up