Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Notebooky

Často hľadané

Často hľadané

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Typ pevného disku
Uhlopriečka displeja Doba dodania (od obdržania platby)
Značka Veľkosť operačnej pamäte Kapacita disku Procesor
Frekvencia procesora Rozlíšenie displeja
Operačný systém Výbava Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Notebooky

Značka
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 1 711 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 1 711 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Pokiaľ hľadáte pomocníka pre prácu aj zábavu, sú ideálnym riešením notebooky. Sú vhodné na každodenné používanie ako v kancelárii, tak v domácnosti alebo na cestách. Notebooky sa tešia veľkej obľube, najmä kvôli možnosti ľahkého prenášania a možnosti ich mať stále pri sebe. Možno ich využiť na štúdium, na prácu alebo na odreagovanie po náročnom dni. Práve prevažujúca činnosť by mala určiť, aký notebook je pre vás ten pravý. Kancelárske notebooky sa síce pýšia nižšou cenou, ale určite si na nich neužijete najnovšiu hernú pecku alebo nevytvoríte graficky náročnú animáciu. U nás na Aukre nájdete nespočetné množstvo notebookov, stačí si len vybrať.

Notebooky a ich typy

Každý typ notebooku má svoje výhody a hodí sa na niečo iné. Preto je dôležité nevyberať iba podľa ceny, ale aj ďalších parametrov. Nájdete:

  • Herný notebook –⁠ Najdôležitejším parametrom pri herných notebookoch je grafická karta, odporúčame vyberať výkonnejšie (s označením procesora Intel Core i7 a vyššie). Pokiaľ budete hrať na notebooku staršie hry, je dôležité zaobstarať notebook s CD/DVD mechanikou.
  • Pracovný notebook – Pracovné notebooky vynikajú kvalitným spracovaním, dostatočným výkonom pre náročné programy a dlhšou výdržou batérie. Pokiaľ často cestujete s notebookom odporúčame výber notebooku s uhlopriečkou do 14”. ⁠
  • Dotykový notebook –⁠ Okrem klasického použitia môžete notebook ovládať dotykom obrazovky. Jednou z variantov dotykových notebookov sú zariadenia 2 v 1, ktoré môžete používať aj ako tablet.
  • Mini notebook –⁠ Pokiaľ ste neustále na cestách, sú ideálnym pomocníkom mini notebooky, vynikajú malými rozmermi a nízkou hmotnosťou.
  • Ultrabook –⁠ Je to označí pre notebook, ktorý má tenké telo a nízku hmotnosť.
  • Netbook –⁠ Hlavnou charakteristikou netbooku je menší rozmer, hmotnosť a nižšia spotreba energie oproti klasickému notebooku.
lenovo ideapad

Herné notebooky

Herné notebooky často spoznáte na prvý pohľad. Vyznačujú sa výrazným dizajnom a podsvietením. Notebooky sa líšia od počítačov najmä tým, že väčšinou neponúka možnosť upgradovať jednotlivé komponenty, preto je dôležité vybrať taký, ktorý vám bude plne vyhovovať. Pri herných notebookoch je veľmi dôležitá grafická karta, ktorá by mala byť dedikovaná. Chcete si zahrať starší herný titul na CD/DVD? Nezabudnite sa pozrieť, či je vami vybraný notebook vybavený mechanikou, dnes je to skôr rarita.

Pracovné notebooky

Ponuka pracovných notebookov je veľmi široká, nájdete v nej obyčajné kancelárske notebooky aj nadupané stroje pre grafikov. S tým sa spája aj veľké cenové rozpätie. Výber notebooku teda vždy prispôsobte svojim potrebám. Grafici by sa mali zamerať na grafickú kartu, SSD disk a RAM pamäť. Musíte často cestovať? Nezabudnite sa pozrieť, koľko notebook váži, aby ste nenosili zbytočnú váhu.

Zariadenie 2 v 1

Tieto zariadenia v sebe kombinujú výhody notebooku a tabletu. Dotykovú obrazovku je možné otočiť o 360 stupňov, vy si tak môžete zariadenie pohodlne postaviť a sledovať filmy. Pri práci opäť obrazovku otočíte a môžete plne využívať klávesnicu. Tieto zariadenia sú veľmi obľúbené u študentov a používateľov, ktorí často cestujú.

hp pro book

Výrobci notebookov

Medzi najznámejších výrobcov notebookov patria spoločnosti Dell, Asus, Acer, HP, Lenovo a Apple, ktorý predáva svoje notebooky pod označením MacBook.

dokovacia stanica fitfort

Príslušenstvo k notebooku

Pre notebooky existuje celý rad príslušenstva. Pokiaľ napríklad často cestujete s notebookom, odporúčame kúpiť obal, batoh alebo tašku na notebook. Ak potrebujete k notebooku pripojiť viac zariadení, okrem klávesnice a myši je ideálnym variantom zaobstarať dokovaciu stanicu. Proti prehriatiu vášho notebooku vám pomôže chladiaca podložka.

Ako vybrať notebook

Ponuka notebookov je veľmi široká, ako sa v nej však vyznať? Poďme sa spoločne pozrieť na parametre, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti a pomôžu vám vybrať to ideálne zariadenie.


Procesor

Procesor je mozog počítača a určuje, ako rýchlo sa budú spracovávať jednotlivé úkony. Pri procesoroch vás bude zaujímať počet jadier. Pre bežné používanie notebooku stačia dve jadrá, náročnejší používatelia by sa mali poobzerať po notebookoch so štyrmi jadrami a viac. Stretnúť sa tiež môžete s funkciou Hyper-threading, ktorá dokáže počet jadier virtuálne zdvojnásobiť. Ďalším dôležitým údajom je frekvencia, ktorá sa udáva v GHz.


Operačná pamäť

Operačná pamäť, tiež označovaná ako RAM pamäť, slúži na ukladanie dočasných súborov a určuje, koľko toho zvládne notebook vykonať v jednej chvíli. Minimálna veľkosť pamäte by mala byť 4 GB, pre náročnejších užívateľov je vhodná pamäť 8 GB a viac.


Grafická karta

V notebookoch sa stretnete s dvoma typmi grafických kariet – integrovaná a dedikovaná. Integrovaná grafická karta je súčasťou procesora a nedosahuje taký výkon ako karta dedikovaná. Jej výhodou je však nižšia spotreba energie a nižšia prevádzková teplota.


Pevný disk

Pevný disk slúži na ukladanie všetkých používateľských dát. V ponuke nájdete disk HDD, ktorý je náchylný na poškodenie a nedosahuje takú rýchlosť ako disk SSD. Tento disk je obľúbený pre svoju rýchlosť a odolnosť. Nevýhodou je nižšia kapacita a vyššia obstarávacia cena.Displej

Väčšina modelov je vybavená displejom s rozlíšením HD a Full HD. Toto rozlíšenie stačí širokému okruhu používateľov. Pokiaľ hľadáte notebook vhodný na hranie či grafickú prácu, je vhodnejšie zvoliť displej s rozlíšením 4K. Tu sa uistite, že je notebook vybavený dostatočne výkonnou grafickou kartou, ktorá dokáže obraz plynulo vykresliť.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up