Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Obývacia izba

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Farba
Dekor Štýl Funkcia
Povrch
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Obývacia izba

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 950 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 950 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Obývačka býva srdcom domova, preto by sa v nej mal každý cítiť príjemne. Zároveň je dôležité myslieť na to, aby obývacia izba plnila aj reprezentatívnu funkciu, je to miestnosť, ktorú pravdepodobne uvidí každá návšteva. Či už máte k dispozícii malý priestor alebo veľkú sálu, poďte sa s nami pozrieť, akými pravidlami by ste sa mali riadiť pri zariaďovaní obývačky.

Ako zariadiť obývačku?

Farby

Pri zariaďovaní obývacej izby si určite farby, ktoré by ste v tejto miestnosti chceli mať. Obývačka by mala byť miestom, kde sa každý bude cítiť príjemne, preto si dajte pozor na príliš krikľavé farby a na ich kombinovanie. Nezabúdajte na to, že vaša obľúbená farba nemusí byť použitá iba na stenách, ale môžete ju zakomponovať pomocou nábytku alebo doplnkov.

Osvetlenie

Svetlo má veľký vplyv na našu psychiku, preto jeho výber nepodceňujte. Správne osvetlenie dokáže zmeniť celý ráz izby a z pochmúrnej miestnosti urobiť príjemné miesto. Nie je vhodné zvoliť jedno centrálne svetlo, pretože pri rôznych udalostiach budete potrebovať iné osvetlenie. V miestnosti je ideálne kombinovať bodové svetlá v stropnom podhľade, doplnkové a dekoračné svetlá. Pokiaľ si radi čítate dlho do noci, zvoľte stojaciu lampu, ktorá vytvára útulnú atmosféru. Nezabúdajte ani na osvetlenie nábytku, ktorým môžete pomocou LED pásikov zdôrazniť vitrínu alebo poličku.

Kombinácia nábytku

Osobitnú pozornosť venujte výberu nábytku, ktorý chcete v obývacej izbe využiť. Snažte sa vybrať taký, ktorý nebude v miestnosti pôsobiť príliš robustne. Nábytok by mal k sebe ladiť, aby to netvorilo dojem chaosu. Zároveň by mal dopĺňať vami zvolenú výmaľbu a podlahu. Pozornosť venujte aj zvolenému materiálu a povrchovej úprave. Materiál prispôsobte svojim nárokom a vplyvom, ktorým bude vystavený.

Doplnky

Dobre zvolené doplnky dokážu z pochmúrnej miestnosti vytvoriť príjemné miesto, kde budete radi tráviť voľný čas. Držte sa však pravidla "všetkého s mierou”. Ak ste zvolili výraznú výmaľbu alebo sedaciu súpravu, voľte dekorácie decentne a v tlmených farbách. Opäť myslite na to, aby k sebe zvolené doplnky ladili a nepôsobili gýčovitým dojmom. Chybu neurobíte s rodinnými fotografiami, rastlinami a sviečkami.

Nábytok do obývačky

Sedacia súprava

Sedacia súprava by mala byť hlavnou hviezdou obývačky. Zo sedačky by ste mali mať výhľad do celej miestnosti a nikdy by nemala byť chrbtom k dverám. Sedaciu súpravu môžete zvoliť vo výraznej farbe a vytvoriť z nej akcent v miestnosti, alebo voliť tlmené farby a doplniť ich výraznými doplnkami. Dnešný trh ponúka širokú ponuku veľkostí sedačiek od malých pohoviek po veľké rohové sedacie súpravy. Ak potrebujete príležitostne viac miesta na sedenie, môžete sedačku doplniť o kreslá a taburetky, ktoré je možné premiestňovať podľa potreby.

Obývacia stena

Okolo televízie sa v dnešnej dobe stretávame viac a viac, preto je dôležité vybrať to správne miesto, kam ju umiestnime. Obývacie steny poskytujú dostatok priestoru nielen pre televíziu. Vybrať si môžete zo širokej ponuky štýlov, dekorov a usporiadaní. Pri kúpe obývacej steny dbajte na to, aby v miestnosti nepôsobila ťažko a neprakticky. Obývaciu stenu vždy prispôsobte veľkosti obývacej izby.

TV stolík

Pre mnoho ľudí pôsobí obývacia stena robustne, alebo skrátka pre ňu nemajú dostatok miesta. Potom je skvelým riešením televízny stolík. Úhľadne zakryje nevzhľadné káble a poskytne aj dostatok úložného priestoru pre príslušenstvo k televízii. Televízny stolík by mal byť vždy väčší ako televízia, preto ho vyberajte skôr.

Konferenčný stolík

Konferenčný stolík je nenápadný kus nábytku, ktorý odvedie mnoho práce. Preto by ste jeho výber nemali podceňovať. Na trhu nájdete konferenčné stolíky rôznych tvarov, farieb a materiálov. Pri výbere myslite na to, že konferenčný stolík má byť pomocníkom a nemal by vám prekážať vo voľnom pohybe okolo sedacej súpravy.

Skrinky, komody

Pokiaľ máte dostatočne veľkú miestnosť, nebojte sa do nej zakomponovať rôzne skrinky a komody. Pomocou komody môžete oddeliť obývaciu časť od jedálenskej a zároveň uschovať veci, ktoré nechcete mať na očiach. Skrinky využijete aj v prípade, že máte menšiu kuchyňu a nezmestil sa vám do nej všetok riad. Starý porcelán od babičky sa bude výborne vynímať vo vitríne a bude pôsobiť nielen dekoračne, ale aj ako téma na konverzáciu.

Knižnice

Ste milovníci kníh a radi by ste si ich vystavili? Úhľadne vyrovnané knihy v knižnici fungujú výborne ako dekorácia a vy budete mať neustály prehľad o svojej zbierke. Pri úplne otvorených knižniciach myslite na to, že budete musieť častejšie utierať prach a knihy nemusia uniknúť nenechavým ručičkám vašich ratolestí.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up