Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Doplnky k železniciam

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Balenie
Určené pre
Materiál
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Doplnky k železniciam

Kategórie
Balenie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 395 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 395 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
Zoznam ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Modelová železnica sa snaží byť skutočným stvárnením skutočnej železnice aj jej okolia. Modelári a výrobcovia kladú veľký dôraz na každý detail, aby sme sa pohľadom na model preniesli do krásnej atmosféry vlakovej stanice. Vývoj železníc môžeme rozdeliť do jednotlivých časových epoch, ktorých je celkom šesť a sú označené rímskymi číslicami. Každá epocha má ešte svoje periódy, tie nie sú od seba ostro rozdelené, ale pozvoľna sa medzi sebou prelínajú. Poukazujú na zmeny v dráhovej prevádzke, farebnom označení, štýle vozidiel i stavieb.

Dokonalá stanica

Na každej správnej stanici vidíme krásne vlaky a lokomotívy, má staničnú budovu, kryté nástupište alebo toalety. Áno, modelári myslia naozaj na všetko. Koľajisko môžete na trati premostiť a tiež dopriať cestujúcim výhľad na zalesnenú krajinu, skaly alebo vodnú plochu. Nechýbajú ani figúrky zvierat a ľudí, fantázii sa medze nekladú a v modelovom svete to platí dvojnásobne. Užite si krásne chvíle s vašimi deťmi a postavte si svoju dokonalú stanicu.Koľaje, aby to svišťalo 

Koľaje od jednotlivých výrobcov sa nedajú v prevažnej väčšine kombinovať, na rozdiel od druhov vlakov, vozňov a lokomotív. Existuje niekoľko typov koľají:

  • Plechové koľaje – Ide o najlacnejší výber, sú vyrobené z ohnutého plechu, riadenie vlaku nie je úplne presné a nemožno ich čistiť.
  • Profilové koľaje – Sú vyrobené z plného materiálu a veľmi sa svojim profilom podobajú skutočným koľajniciam. V prípade oxidácie ich možno ľahko vyčistiť.
  • Profilové koľaje s podložím – Tieto koľaje majú navyše plastové podložie.Osvetlenie a zvuk 

Aby ste svoju železnicu mali naozaj tak ako má byť, budete potrebovať aj osvetlenie a zvuk. V príslušenstve si môžete zakúpiť zvukové moduly, ktoré dodajú na autenticite prevádzky a sprostredkujú ľúbezné zvuky lokomotív. Aby prevádzka šliapala aj v noci, doprajte modelu LED osvetlenie budov napríklad vo forme nástennej lucerny. Osvetlenie LED v rôznych odtieňoch môžete využiť aj pri nasvietení vozidla alebo zvýraznení mosta.Ovládanie a pohon vlakov 

Pohon vlakov má na starosť malé napätie, ktoré je pripojené ku koľajniciam. Vláčiky a lokomotívy si berú prúd z týchto koľají, a ten slúži na napájanie vstavaného motora, ktorý zaisťuje pohyb. Prostredníctvom ovládača potom jednoducho riadite rýchlosť a smer. Vyberať môžete z dvoch typov:

  • Analógové riadenie – Pri takomto riadení je možné na koľajisku jazdiť naraz iba jedným vlakom.
  • Digitálne riadenie – V jednom okamihu môžete jazdiť naraz s viacerými vlakmi.
Zobraziť méně keyboard_arrow_up