Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Psy a potreby na chov

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Psy a potreby na chov

Populárne ponuky
Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 1 550 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 1 550 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
Zoznam ponúk
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Pes je odjakživa považovaný za najlepšieho priateľa človeka a oddaného tvora. Každé plemeno má svoje vlastnosti, ale ich potreby sú totožné – spoločnosť pána, kvalitná strava a dostatok pohybu. U nás na Aukre nájdete všetko, aby ste vášmu štvornohému miláčikovi mohli dopriať spokojný život.

Granule pre psov

Či už ste sa rozhodli kŕmiť iba granulami, alebo stravu spestriť konzervami a mäsom, pri výbere granúl pozerajte vždy na množstvo mäsa, ktoré granule obsahujú. Na trhu sa objavuje mnoho značiek, ktoré majú skvele zvládnutý marketing, ale ich kvalita nie je pre psa dostačujúca. Granule vždy prispôsobte životnej fáze psíka a rešpektujte dávkovanie, ktoré je uvedené na obale. Psovi nikdy nedávajte ľubovoľné množstvo granúl, pretože nepoznajú pocit sýtosti a čoskoro by ste mohli mať z aktívneho psíka lenivca s nadváhou.

Konzervy pre psov

U konzerv a vrecúšok pre psov platí to isté ako u granúl. Vždy sa pozerajte na množstvo mäsa a nenechajte sa oklamať reklamou, ktorá ukazuje spokojných psíkov. Pokiaľ konzervy kombinujete s granulami, nezabudnite tomu upraviť dávkovanie. Výber konzervy opäť prispôsobte veku psíka.

Pelech pre psov

Pri výbere pelechu je dôležité si položiť niekoľko zásadných otázok, ktoré značne ovplyvnia, aký pelech nakoniec vyberiete:

  • Kam chcete pelech umiestniť – Pri umiestnení pelechu do chladnejšej časti bytu zvoľte uzavretejší pelech, alebo v tvare domčeka. Do viacerých vykurovaných miestností siahnite po úplne otvorenom pelechu.

  • Náročnosť údržby – Výber materiálu značne ovplyvní náročnosť údržby pelechu. Pre vonkajšie psy sa hodia pelechy z materiálu, ktoré je možné impregnovať a následne ľahko umyť. Pre psy, ktoré sú prevažne doma, môžete zvoliť pelechy bavlnené alebo plyšové. Údržbu vám tiež uľahčí možnosť zložiť poťah a vložiť ho do práčky.

  • Zdravotný stav psa – Ani našim miláčikom sa nevyhýbajú zdravotné problémy as pribúdajúcim vekom sa objavujú poruchy pohybového aparátu. Pre týchto psíkov voľte zdravotnícke ortopedické matrace, ktoré im zaručia príjemný spánok.

Búda pre psov

Z búdy by sa malo stať útočisko, ktoré si pes obľúbi a v ktorom bude rád odpočívať aj cez deň. Čím by ste sa mali pri výbere búdy riadiť?

  • Veľkosť – Búdu pre psa vyberajte vždy podľa veľkosti psíka. Pes sa v nej musí cítiť pohodlne a mať možnosť sa natiahnuť. Pozor si však dajte na predimenzovanie, pretože hrozí, že z nej v zime bude unikať teplo a psíkovi v nej bude skrátka zima a môže aj ochorieť.

  • Umiestnenie – Pes by mal mať z búdy výhľad na vstup na záhradu a na vchodové dvere domu, pretože potrebuje mať prehľad o tom, kto sa pohybuje v jeho teritóriu. Búdu zároveň umiestnite na slnečné miesto, kde je v rámci možnosti bezvetrie.

  • Vyrobiť alebo kúpiť? – Ak ste obdarení šikovnými slovenskými ručičkami, určite zvoľte možnosť vyrobiť. Psy cítia, že im búda bola vyrobená s láskou a lepšie si na ňu zvykajú.

Obojky pre psov

Obojok je jedným z prvých nástrojov výchovy, preto s jeho kúpou neotáľajte. Pri výbere pozerajte v prvom rade na funkčnosť, potom až na design. Obojok by mal rásť spoločne s vašim psíkom, nikdy by nemal mať rovnaký obojok od šteňaťa po dospelosť. Obojok voľte s ohľadom na veľkosť psa a plemeno. Psa by nemal obojok nikdy škrtiť, preto vždy skontrolujte, či sa vám podarí pod obojok vsunúť dva prsty.

Vodítka pre psov

Na trhu nájdete veľa druhov vodítok a občas je veľmi náročné sa medzi nimi vyznať. U vodítok myslite v prvom rade na kvalitu. Lacnejšie vodítka ušetria v prvej chvíli vašu peňaženku, ale väčšinou veľmi dlho nevydržia a nedržia sa pohodlne v ruke. Vodítko by malo vyhovovať aktivitám, ktoré so psom prevádzkujete a kde sa s ním pohybujete. Pokiaľ počas večerného či nočného venčenia chodíte mimo osvetlenej oblasti, nezabudnite na reflexné prvky.

Hračky pre psov

Hlavným kritériom pri výbere hračky je materiál. Pre šteňatá a starších psíkov voľte hračky z mäkšieho materiálu, ktoré budú šetrnejšie k ich zubom. Pre dospelých psov sa hodí preťahovacie lano a interaktívne hračky, napríklad také, do ktorých môžete schovať maškrtu. Psom vždy dávajte hračky, ktoré sú pre nich určené, iné by mohli ľahko rozhrýzť a spôsobiť zdravotný problém.

Oblečky pre psov

Oblečky bývajú spájané najčastejšie s malými plemenami ako je čivava. Oblečky sa však vyrábajú aj pre väčšie plemená a majú ochrannú funkciu. Najčastejšie sa využívajú v zime a pri nepriaznivom počasí. Obleček si môžete zakúpiť v obchode, alebo nechať ušiť vášmu miláčikovi na mieru. Pri výbere si vždy psíka premerajte, neriaďte sa iba plemenom, pretože medzi zástupcami jedného plemena môže byť veľký veľkostný rozdiel.

Prepravný box pre psa

Cestovanie pre psa môže byť veľmi stresujúca záležitosť, preto je dôležité vybrať taký prepravný box, v ktorom sa bude pes cítiť komfortne. Pes by mal mať v klietke dostatok priestoru na pohyb a príjemné ležanie. Pre väčšie plemená sa hodí prepravná klietka, pre menšie môžete zvoliť box alebo tašku. Pokiaľ sa budete na miesto určenia dopravovať po vlastných nohách, môžete siahnuť po batohu, ktorý je príjemnejší na dlhšie vzdialenosti.

Klietka pre psa

Pri klietke do bytu platí to isté ako pre prepravnú klietku – váš psík sa v nej musí cítiť pohodlne. Klietka býva väčšinou využívaná pre šteňatá, ktoré sa ešte neodnaučili hrýzť nábytok a topánky. Mnoho ľudí využitie klietky odsudzuje, ale ochráni psíka pred udusením rozhrýzanými vecami. Klietka zároveň využijete vo chvíli, keď váš miláčik podstúpi operačný zákrok a vy ho budete potrebovať udržať v kľudovom režime.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up