Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Starožitná keramika

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období
Štýl keramiky Typ keramiky Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitná keramika

Populárne ponuky
Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 2 303 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 2 303 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
Zoznam ponúk
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Výroba keramika je jedno z najstarších ľudských remesiel. Hlinené výrobky sa pôvodne sušili na slnku, až neskôr v peci. Zhotovovali sa nádoby na suroviny a rôzne sošky, najstaršia a najznámejšia je vestonická venuša. Keramika a kamenina sú pre svoje vlastnosti ako je trvanlivosť, odolnosť a pevnosť veľmi obľúbené. Keramiku si môžeme rozdeliť do dvoch skupín. Jemnú, do ktorej sa zaraďujú výrobky s povrchovou úpravou a hrubú keramiku, ako sú tehly a dlaždice. V 14. storočí vznikajú výrobky z bielej glazovanej hliny, zvanej majolika.

Majolika

Ide o termín používaný na keramiku pochádzajúcu zo španielskeho ostrova Mallorca. Ide prevažne o dekoratívnu keramiku, ktorá je zdobená smaltom. Keramické výrobky bývajú prevažne modro-biele, ručne maľované.

Kamenina - ideálny pomocník do kuchyne

Kamenina pochádza z Ázie, pravdepodobne z Číny, zo 4. storočia. K nám do Európy sa dostáva vďaka arabským obchodníkom. Je ideálny na výrobu úžitkovej keramiky, ako sú formy na pečenie. O zdokonalenie kameniny sa v 18. storočí postaral anglický keramik Josiah Wedgwood, ktorý je právom označovaný za najslávnejšieho hrnčiara všetkých čias. Na území našich susedov má tradíciu kameninová keramika z Týnca nad Sázavou.

Kamenina pochází z Asie, pravděpodobně z Číny, ze 4. století. K nám do Evropy se dostává díky arabským obchodníkům. Je ideální pro výrobu užitkové keramiky, jako jsou formy na pečení. O zdokonalení kameniny se v 18. století postaral anglický keramik Josiah Wedgwood, který je právem označován za nejslavnějšího hrnčíře všech dob. Na našem území má tradici kameninová keramika z Týnce nad Sázavou.

Jarošovská keramika

Jarošovská keramika pochádza z Jarošova nad Nežárkou v Juhočeskom kraji. Ponúka široký sortiment keramických, glazovaných výrobkov. Kuchynské doplnky, vianočné ozdoby a iné dekoratívne kúsky. Typickým znakom Jarošovskej keramiky je krémový podklad vo farbe slonovej kosti zdobený motívom kvetov, nezábudiek, ruží alebo levandulí.

Hrdejovická keramika

Ďalšia tradičná juhočeská keramika je tá z Hrdějovíc. Distribuuje prevažne taniere, misky, hrnčeky a iné drobnejšie výrobky. Vyznačuje sa modrobielym dekorom. Ide o obľúbený sortiment nielen medzi Čechmi, Hrdějovickú keramiku si zamilovali aj turisti.

Tupeská keramika

Tupeská keramika je vyrábaná ručne na hrnčiarskom kruhu. Zdobená ručnou maľbou, ktorá je inšpirovaná tradíciami a krojmi z Moravy, odkiaľ keramika pochádza. Dominujú prevažne farby červenej, žltej, modrej, zelenej a hnedej.

Bulharská keramika

Bulharská keramika je na prvý pohľad iná a zaručene si ju nepomýlite so žiadnou inou. Jej podklad je totiž čokoládovo hnedý a je zdobený pestrým maľovaným motívom.

Prezrite si ponuku dekoratívnej keramiky a vyberte si tie správne kúsky pre vás. Napríklad vám padne do oka keramická váza, pekný džbán alebo napríklad keramický hrnček s históriou.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up