Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Starožitné strieborné predmety

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Období Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitné strieborné predmety

V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 249 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 249 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
12345 chevron_right chevron_right

Chcete sebe alebo niekomu blízkemu urobiť radosť a hľadáte starožitnosť vyrobenú zo striebra? V tom prípade ste tu správne. V tejto kategórii nájdete nepreberné množstvo strieborných predmetov od svietnikov až po tabatierky, príbory alebo strieborné miniatúry.

Strieborné art deco pudrenky

Medzi obľúbené a vyhľadávané určite môžeme zaradiť typické pudrenky a tabatierky vyrobené zo striebra v období 20. rokov 20. storočia. V dobe art deca tieto pudrenky mala takmer každá žena. Veľkosťou sú ideálne aj do menšej kabelky. Bývajú zdobené gravírovaním, jemným dekórom v podobe kvetín a ornamentov. Striebro ľahko a rýchlo vyčistíte pomocou špeciálnej napustenej vaty, ktorú zoženiete v akejkoľvek drogérii. Potom už stačí kúpiť púdrovú náplň a pudrenku bez problému používať. Veríme, že toto je ideálny darček pre každú ženu.

Art deco strieborná pudrenka
Strieborná dózička zdobená smaltom

Dózičky a šnupy na tabak

Zbierate všetky možné starožitné dózičky, liekovky alebo krabičky, takzvané šnupky na tabak? V tom prípade aj vy si tu v ponukách na Aukre určite vyberiete. Tieto krabičky sú väčšinou vyrobené zo striebra o rýdzosti 800/1000, ktoré bolo hojne využívané v priebehu 19. aj 20. storočia práve na tieto predmety, ale aj šperky. Liekovky potom môžu byť zdobené vzácnym a drahým materiálom a technikou, takzvaným smaltom alebo emailom. Ide o lesklý a farebný povlak z roztaveného skla.

Strieborné svietniky ako investícia

Kúpa starožitných strieborných svietnikov chce dobré premyslenie, pretože ide o väčšiu investíciu. Strieborné svietniky môžu byť sólové alebo párové, jednoduché aj niekoľkoramenné. Stretnúť sa teda môžete so svietnikmi, ktoré majú niekoľko variant, ako ich môžete využívať. Ramená sa často dajú odskrutkovať a vám tak vznikne jednoduchý svietnik na jednu sviečku. Dobré je si zistiť, či sú svietniky naozaj strieborné, v tom prípade by ste na nich mali nájsť punc, alebo iba silne postriebrené. Rozdiel je potom pochopiteľne v cene. Rovnako vás môže zmiasť hmotnosť svietnikov. Vo veľkej väčšine totiž nejde o samotné striebro, ale svietniky sú takzvane plnené iným materiálom kvôli lepšej stabilite a bezpečnosti.

Strieborné svietniky
Sada strieborných príborov

Strieborné stolovanie

Úplne ideálny svadobný dar, ale aj dobrá kúpa a investícia pre vás samotných. Hovoríme o všetkých možných strieborných príboroch, predkladacích príboroch, naberačkách alebo lyžičkách. Taká strieborná lyžička sa dáva aj ako dar bábätku. Striebro má ešte ďalšiu veľkú výhodu, pretože dezinfikuje. Preto sa vyložene odporúča jesť a piť vodu zo strieborných pohárov.

Strieborné dekorácie a miniatúry 

V ponukách nájdete aj veľa drobných strieborných predmetov, miniatúr, rámčekov na fotografie alebo soľničky a koreničky, ktoré sa budú skvele vynímať na vašom jedálenskom stole.

Strieborná solnička a korenička
Zobraziť méně keyboard_arrow_up