Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Známky

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Štítky
Stav
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Známky

Kategórie
Stav
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 140 599 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 140 599 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Zbierate poštové známky z rôznych kútov sveta? Práve pre vás sme pripravili ponuku poštových známok nielen zo Slovenskej alebo Českej republiky, ale aj napríklad z Afriky, Ameriky a Austrálie. Prezradíme vám bližšie informácie o týchto známkach a dozviete sa koľko stáli najdrahšie poštové známky na svete. Vedeli ste, že sa poštové známky začali používať vo Veľkej Británii už v roku 1840? Pozrite sa na našu aktuálnu ponuku.

Československé a české poštovné známky

Po vzniku Československej republiky sa začali používať na odoslanie poštových zásielok poštové známky, ktoré boli chránené autorským zákonom. Na známkach sa vždy podieľali rytci a grafici, medzi ktoré patria napríklad Alfons Mucha, Karel Seizinger a Jaroslav Benda.

ČSR známka
Slovenská známka

Slovenské poštovné známky

Po rozdelení Československa sa na Slovensku začali používať poštové známky okamžite. Od roku 2007 sa na slovenských známkach objavujú písmená, najčastejšie T1 a T2, ktoré označujú do akej triedy je zásielka zaradená a teda v akej rýchlosti bude doručená.

Zahraničné poštovné známky

Pre zberateľov sú veľmi zaujímavé poštové známky zo zahraničia. V našej ponuke môžete objaviť európske poštové známky napríklad zo Švédska alebo Fínska, kde sa používali od roku 1855 a 1860. Okrem týchto známok si môžete zaobstarať poštové známky napríklad z Ázie, Antarktídy alebo Južnej Ameriky.

Zahraničná známka
Vzácna známka

Vzácne poštovné známky

Celosvetovo najznámejšou a najcennejšou poštovou známkou je Oranžový a Modrý Maurícius, ale aj v Československu vznikli vzácne poštové známky. Medzi najcennejšie patrí známka z roku 1919 4K so žilkovaným papierom. O cene týchto známok sa dozviete nižšie.

Historické poštovné známky

Historické poštové známky zaujmú nielen svojim vzhľadom, ale aj históriou. Väčšina týchto známok je totiž úzko spojená s historickými udalosťami po celom svete. V našej ponuke môžete objaviť napríklad známky z roku 1943 z Terezína, 1918 Revolučné známky alebo 1955 s motívmi Sovietskeho zväzu.

Historické známky

Koľko stáli najdrahšie poštové známky?

K najdrahším poštovým známkam patrí Červený Maurícius, ktorý sa vydražil v roku 2021 v nemeckom Ludwigsburgu za 206 miliónov korún. Existujú však aj menej známe známky, ako je napríklad jednocentová magenta z Britskej Guiney, ktorej cena sa v roku 2014 vyšplhala až na 240 miliónov korún.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up