Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Bankovky Európa

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
UNC
Rok vydania
Stupeň zachovalosti Perforácia
Perforácia
Nominální hodnota Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Bankovky Európa

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 2 259 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 2 259 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
Zoznam ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Nezabudnite, že Nemecko aj Británia majú s ohľadom na veľkú zberateľskú základňu svoju vlastnú kategóriu. Mnoho krajín v Európe postupne nahrádza svoje krásne bankovky jednotnou menou, a tak zberatelia často nielen z nostalgie túžia mať pôvodné bankovky týchto štátov vo svojej zbierke.

50 Kuna

Evropské meny

Mnoho bankoviek sa dnes dá získať ešte za prijateľné peniaze, u niektorých mien pri ich cene zohráva významnú úlohu samozrejme aj ich stála zameniteľnosť v centrálnej banke každého štátu voči euru. Takže pri tvrdých menách z poslednej éry emisií pred nástupom eura musíte počítať samozrejme nielen so zberateľskou, ale aj s ich nominálnou hodnotou, kedy napríklad 20 rakúskych šilingov zodpovedá hodnote 1.45 € a 10 francúzskych frankov hodnote 1.5 € a podobne. Veľmi vydarene graficky stvárnené bankovky má napríklad Holandsko, Fínsko a Maďarsko. Veľkú zberateľskú základňu majú aj bankovky bývalého Východného bloku, najmä napríklad Juhoslávie, ktorá po roku 1990 trpela na veľmi vysokú infláciu, a tak vznikali zberateľsky veľmi zaujímavé miliónové a miliardové nominály. Chorvátsko od roku 2023 prijíma už len menu euro, a tak bohužiaľ Európa prišla o ďalšiu ikonickú menu – kuna. Medzi ďalšie zaujímavé krajiny patrí napríklad Podnestersko, pretože táto krajina je politicky neuznaná, napriek tomu je úplne nezávislá, samostatná a má svoju vlastnú menu.

Tento opis pre vás pripravil odborník na bankovky – Robert Kurucz

„Keď pred 17 rokmi ako milovník histórie začínal ako zberateľ, v tom čase si neuvedomoval, kam ho zberateľstvo zavedie – na veľtrhy, do zahraničia k medzinárodným predajcom a zberateľom z celého sveta, na zakladanie zberateľských stránok a diskusie, organizovanie prednášok i obchodovanie. Rád pomáha v rozširovaní zbierok ako u začínajúcich, tak aj pokročilých záujemcov predovšetkým o bankovky v tej najlepšej kvalite. Na Aukre obchoduje už 15 rokov, a preto svoje skúsenosti rád využije na to, aby sa tu mohla rozvíjať vysoká kvalita služieb pre zberateľov ."

Robert Kurucz
Zobraziť méně keyboard_arrow_up