Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Bicykle

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Farba kolesa Určenie
Materiál rámu
Odpruženie
Priemer kolies Hmotnosť kolesa Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Bicykle

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 629 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 629 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Prepadli ste cyklistike, alebo sa s týmto úžasným športom ešte len zoznamujete a vyberáte nový bicykel? Vitajte v tejto kategórii, kde je široký výber bicyklov cestných, horských, krosových aj detských bicyklov a elektrobicyklov. S príchodom jari a leta sa zvyšuje aj dopyt po bicykloch, kedy inokedy sa teda vrhnúť na kúpu bicykla a vyraziť do prírody alebo si na bicykli spríjemniť cestu do práce.

Ktorý bicykel vybrať?

Pri výbere je najdôležitejším faktorom správna veľkosť rámu a terén, na akom budete najčastejšie chcieť jazdiť. Ak teda hľadáte bicykel do mesta, ktorý vám skráti a spríjemní cesty do práce alebo víkendové prechádzky po upravených cyklotrasách, odporúčame vám cestný alebo mestský bicykel, prípadne elektrobicykel, na ktorom sa toľko nenadriete, čo oceníte predovšetkým do kopca. Naopak pre vášnivých jazdcov, ktorí sa do cyklistiky chcú ponoriť a rýchlosť aj cross im nie je prekážkou, odporúčame bicykle krosové alebo horské, ktoré sú prispôsobené na jazdu v ťažších terénoch.

Cestný bicykel

Veľkosť rámov podľa výšky postavy 

Aby sa vám na bicykli jazdilo pohodlne a bezpečne, bez boľavého chrbta a kĺbov, je dôležité zvoliť tú správnu veľkosť rámu. Veľkosť rámu je väčšinou uvedená v palcoch alebo veľkostiach S, M, L, XL. Pri cestných bicykloch sa môžete stretnúť s veľkosťou uvedenou v centimetroch. Ako teda vybrať správne podľa výšky postavy:

  • 140-150 cm: XXS-XS / 13-14" (horské bicykle),
  • 150–160cm: XS–S/15–16" (horské bicykle), XS–S/16–17" (krosové a trekingové bicykle), XS–S/44–46 cm (cestné a fitness bicykle),
  • 160-170cm: S-M / 17-18 "(horské bicykle), S-M / 17-18" (krosové a trekingové bicykle), S-M / 46-50 cm (cestné a fitness bicykle),
  • 170 –80cm: M–L / 18–20" (horské bicykle), M–L / 18–20" (krosové a trekingové bicykle), M–L / 50–56 cm (cestné a fitness bicykle),
  • 180-190cm: L-XL / 19-21 "(horské bicykle), L-XL / 20-22" (krosové a trekingové bicykle), L-XL / 55-59 cm (cestné a fitness bicykle),
  • nad 190cm: XL-XXL / 21 "(horské bicykle), + XL-XXL / 22 "(krosové a trekingové bicykle), + XL-XXL / 60 cm (cestné a fitness bicykle).
Elektrobicykel

Pohodlný elektrobicykel 

Bicykle s elektrickým pohonom, ktoré vám uľahčia šliapanie do strmých kopcov, sú čím ďalej viac populárne a nie je sa čomu diviť. Elektrobicykle majú rôzny dojazd, podľa veľkosti batérie, ale nemusíte sa báť, na nabitú batériu prejdete niekoľko desiatok kilometrov. Na elektrobicykli s vysokým dojazdom prejdete dokonca až 300 kilometrov. Na dojazd majú ale vplyv aj ďalšie faktory, ako je spomínaná kapacita batérie, hmotnosť jazdca a náročnosť terénu. Cestovanie na elektrobicykli je pohodlné a ekologické, rovnako ako nabíjanie, za pomoci obyčajnej zásuvky. Elektrobicykel na ceste alebo cyklotrase môže mať podľa českých zákonov maximálny výkon do 250W a najvyššiu rýchlosť okolo 25 km/h.

Horský bicykel - ideálny do extrémneho terénu

Pokiaľ milujete jazdenie v horských a koľkokrát extrémnych terénoch, radi sa pri tom zapotíte a zažijete poriadny adrenalín, je pre vás ideálnym parťákom horský bicykel. Väčšina horských bicyklov má kotúčové brzdy a predĺženú, odpruženú prednú vidlicu s rozsahom od 60 do 120 mm, aby jazda po poľných a lesných cestách bola čo najpohodlnejšia.

Horský bicykel
Cestný bicykel

Cestný bicykel vás dovezie do práce

Cestné bicykle patria medzi svižné a ľahké bicykle, ktoré sú určené výhradne na jazdu po cestách a dobrom asfaltovom teréne. Delí sa na fitness bicykle s rovnými riadidlami a závodné špeciálne bicykle. Rám cestného bicykla je obvykle vyrobený z ultraľahkého karbónu, aby bicykel mal čo najnižšiu hmotnosť, ktorá býva do 10 kilogramov.

Krosový bicykel spája výhody horského a cestného bicykla

Je to presne tak, krosový bicykel vám umožní pohodlnejšiu jazdu ako bicykel horský, a to vďaka užšiemu plášťu a príjemnejšiemu a vzpriamenejšiemu posedu. Krosové koleso využijete ako na ceste, tak na nespevnenej poľnej ceste. Rozdiel medzi krosovým a trekingovým bicyklom je ten, že trekingové bicykle sú štandardne vybavené blatníkmi, svetlom a nosičom.

Krosový bicykel

Dámsky vs. pánsky bicykel

Dámske bicykle sú vyrábané tak, aby žena lepšie dosiahla a priblížila sa riadidlám, majú teda kratší rám než pánske bicykle. Bicykel je tak pre ženy ovládateľnejší a jazda pohodlnejšia.

Detský cestný bicykel

Detské bicykle

Pri výbere detských bicyklov je rovnako ako pri všetkých bicykloch dôležitým faktorom výška dieťaťa. Nezabúdajte ani na dôležité bezpečnostné opatrenia, samozrejmosťou je helma a ďalšie chrániče, ktoré dieťa ochránia pri páde.

Ako vybrať správnu veľkosť pri detskom bicykli?

Urobte radosť svojim deťom a kúpte im bicykel. Detské bicykle vyberajte podľa veku a výšky dieťaťa. Je naozaj dôležité, aby dieťa malo také veľké koleso, aby zvládlo jeho manipuláciu. Správnu veľkosť spoznáte tak, že dieťa dosiahne zo sedla na riadidlá a pri státí rozkročmo nad rámovou rúrkou zostáva nad rozkrokom cca 10 cm. Aby sa dieťa jazdy nebálo, musí tiež pohodlne dosiahnuť na pedále a vedieť bezpečne zastaviť a zliezť z bicykla. Pri veľkosti detských bicyklov sa stretnete s hodnotou 12, 16, 18, 20 alebo 25 palcov.

Štýlový historický bicykel

V prípade, že cyklistiku neberte zas tak vážne a premýšľate nad zaobstaraním bicykla skôr na pomalé a relaxačné prechádzky, pri ktorých navyše budete vyzerať štýlovo, preskúmajte kategóriu historických bicyklov. Niektoré modely určite ešte dobre poslúžia a vy im tak dáte druhú šancu, alebo doplnia vašu zbierku veteránov.

Historický bicykel

Dôležité parametre pri výbere bicykla

Pred finálnym výberom vášho nového miláčika a parťáka do terénu si poďme zhrnúť dôležité parametre, na ktoré sa zamerať pred kúpou:

  • pre koho je bicykel určený,
  • veľkosť rámu a priemer kolies,
  • materiál rámu,
  • nosnosť rámu.
Zobraziť méně keyboard_arrow_up