Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Sinclair ZX Spectrum

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Sinclair ZX Spectrum

Populárne ponuky
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 100 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 100 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
Zoznam ponúk
12 chevron_right chevron_right

Sbíráte historické počítače a chtěli byste mít ve vaší sbírce počítač s přezdívkou Speccy? Právě pro vás jsme připravili nabídku britských počítačů Sinclair ZX Spectrum. Prozradíme vám historii výrobce, varianty počítačů této řady, jejich i kompatibilní periférie od ostatních výrobců. Podívejte se na naši aktuální nabídku.

Zbierate historické počítače a chceli by ste mať vo vašej zbierke počítač s prezývkou Speccy? Práve pre vás sme pripravili ponuku britských počítačov Sinclair ZX Spectrum. Prezradíme vám históriu výrobcu, varianty počítačov tejto série, aj ich kompatibilné periférie od ostatných výrobcov. Pozrite sa na našu aktuálnu ponuku.

História Sinclair Research

Anglického výrobcu Sinclair Research založil v roku 1961 Clive Sinclair ešte pod menom Sinclair Radionics. Najskôr spoločnosť predávala kalkulátory, rádiá a HiFi výbavu. Po piatich rokoch od vzniku spoločnosti vyrobila prvý vreckový televízor, k ich predaju však nikdy nedošlo. Počas 80. rokov 20. storočia sa už Sinclair Research zameral na výrobu a predaj osobných počítačov a sériu ZX Spectrum predstavil v apríli 1982. Kvôli chybám pri počítačoch Sinclair TV80, Sinclair QL a vzniknutým finančným problémom spoločnosť predala práva na svoje počítače firme Amstrad v roku 1986.Sinclair ZX Spectrum +
Sinclair ZX Spectrum 128K+

Jednotlivé počítače Sinclair ZX Spectrum

Ešte pred uvedením radu ZX Spectrum sa na trhu objavili mikropočítače Sinclair ZX 80 (1980) a Sinclair ZX 81 (1981). Po nich už nasledovala séria osembitových počítačov ZX Spectrum, postupne sa na trhu objavili Sinclair ZX Spectrum (1982), Sinclair ZX Spectrum+ (1984), Sinclair ZX Spectrum 128K+ (1986), Sinclair ZX Spectrum +2 (1986) Sinclair ZX Spectrum +3 (1987) a Sinclair ZX Spectrum +2A/+2B (1987).

Periférie pre počítače Sinclair ZX Spectrum

Okrem samotných stolných počítačov si zákazníci mohli zaobstarať veľa doplnkov pre ich počítače. K týmto doplnkom patrí ZX Printer (ihličková tlačiareň), ZX Interface I, ZX Interface II (rozhranie pre pripojenie zariadenia), ZX Microdrive (pamäťové médium), joysticky Sinclair SJS-1, Sinclair SJS-2 (joysticky), Sinclair Magnum Light Phaser (svetelná pištoľ), Keypad (numerická klávesnica).

Sinclair Joystick

Kompatibilné periférie

Pre počítače zo série ZX Spectrum bolo možné zaobstarať aj ďalšie príslušenstvo od ostatných výrobcov, tými hlavnými boli Kempston a Cheetah. Kompatibilnými perifériami boli napríklad disketové jednotky, joysticky, zvukové zariadenia, DivIDE (zariadenia na možné čítanie ďalších formátov diskiet), Spectranet a Speccyboot (ethernetové karty).

Zobraziť méně keyboard_arrow_up