Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Príslušenstvo k starožitným hodinám a hodinkám

Často hľadané

Často hľadané

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Období Značka
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Príslušenstvo k starožitným hodinám a hodinkám

V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 312 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 312 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Starožitné hodiny a hodinky sa pýšia mnohoročnou históriou, prešli pod rukami radom mužov i žien. Skrátka toho zažili naozaj veľa, a to sa často podpíše na ich stave. Nie vždy sa podarí zohnať starožitný kúsok v dokonalom stave. Veľakrát hodiny potrebujú celkový repas strojčeka, nový ciferník alebo remienok a iné ďalšie opravy. Pri iných kusoch môže chýbať príslušná pôvodná výbava, akou je napríklad skriňa na nástenných hodinách. Preto sa pozrite na sortiment príslušenstva. Jednou z hlavných súčastí všetkých hodín a hodiniek je hodinový strojček a ciferník. Pri oprave hodinového strojčeka sa oplatí investovať a hodinky odniesť k hodinárovi. Ako každý stroj, ktorý ide, sa aj hodinový strojček musí z času na čas mazať. Na tento účel slúži hodinársky olej, ktorý má výborné mazacie vlastnosti a vysokú odolnosť proti starnutiu.

Ciferníky

Celý rad starožitných hodín má ciferníky zdobené smaltom (emailom). Ide o kremičitú taveninu podobnú sklu alebo porcelánu, ktorá pri zahriatí vytvorí na kove celistvý, hladký a lesklý povlak. Táto technológia bola známa už v starovekých krajinách, kde sa ním zdobili reliéfy. Na českom území je najstarší predmet zdobený smaltom svätováclavská koruna. Ciferníky hodín bývajú často omlátené a zničené, smalt je veľmi chúlostivý na najmenší náraz a vyžaduje naozaj šetrné zaobchádzanie. V dnešnej dobe je veľmi ťažké napodobniť techniku smaltu rovnakou technológiou ako kedysi, ale určite by sme našli šikovných zlatníkov, ktorí si s reštaurovaním poradia.

Hodinárske náradie

Pokiaľ sa chcete pustiť do opravy a nastavenia mechanických hodiniek sami, bude sa vám hodiť dobrá výbava. Hodinárske náradie by malo obsahovať hodinársku lupu, otvárač krytu, sadu pružín, tesniace krúžky, hodinárske skrutkovače a v neposlednom rade šikovné ruky. Dierovacie kliešte vám zase pomôžu s dierkou na novom remienku.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up