Vaše internetové pripojenie je späť. Aby všetko fungovalo správne, kliknite pre opätovné načítanie stránky
Nie ste pripojení na internet. Skontrolujte svoje pripojenie a skúste to prosím znova.

chevron_left Šperky

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Stav tovaru Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Ryzosti zlata
Technika/materiál Ryzosti stříbra
Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Šperky

Kategórie
V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 8 753 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 8 753 ponúk O výsledkoch
Zoznam odporúčaných ponúk
123456 chevron_right chevron_right

Šperk, ktorý vás bude zdobiť, vystihovať, reprezentovať a predovšetkým robiť vám radosť. Šperk, ktorý pre vás bude niečo znamenať, pripomínať vám mamičku, babičku alebo spomienky na leto. Už dávno to nie je len doména žien, zdobiť sa prekrásnymi náušnicami s drahými kameňmi, náramkami alebo amuletmi. Zlaté, strieborné šperky aj tie vyrobené z chirurgickej ocele môžu bez problémov nosiť aj muži. Pri kúpe šperku je dobré byť pozorný a zamerať sa na niekoľko aspektov, ako je certifikát alebo punc – viac sa dočítate nižšie. Poďte sa pozrieť na veľké množstvo ponúk a vyberte si ešte dnes svojho nového miláčika.


Na čo si dať pozor pri kúpe šperku?

Pri kúpe šperkov z drahých kovov je dobré myslieť na niekoľko vecí, aby ste sa vyvarovali sklamaniu a zlému obchodu. Pri šperkoch je dobré skúmať punc, rýdzosť a v prípade, že je šperk zdobený drahými prírodnými kameňmi, chcieť po predajcovi certifikát pravosti. Často sa totiž môže stať, že šperk je zdobený sklom alebo syntetickým kameňom namiesto prírodného. Každá krajina má iné puncové značky. Punc je značka, ktorá zaručuje dohodnutú čistotu kovu. Mimo puncov, ktoré sú platné v súčasnosti, sa môžete stretnúť aj s puncom na starožitnom tovare. Aj taký punc je platný, pokiaľ bol používaný na území Československa a nie je označený nižšou rýdzosťou, než najnižšou možnou rýdzosťou pre drahý kov podľa puncového zákona. Rýdzosť materiálu potom udáva množstvo drahého kovu, z ktorého je šperk vyrobený. Môžete sa teda napríklad stretnúť so značkou 585/1000 (14-karátové zlato), 750/1000 (18-karátové zlato) alebo striebro 925/1000 a ďalšie.

Zlaté šperky s drahými kameňmi

V prípade, že by ste sebe alebo niekomu blízkemu radi zaobstarali zlatý šperk s drahým kameňom, nejedná sa v žiadnom prípade o lacnú investíciu. Drahokamy ako diamant, zafír, smaragd a rubín sú celosvetovo obľúbené a investičné kamene, brúsia sa do prekrásnych atraktívnych brúsov tak, aby vynikol ich ligot a jas. Takéto šperky sa hodia na slávnostné udalosti. Zlatý prsteň s briliantom je zase ideálny v prípade, že hľadáte zásnubný prsteň. Takýto prsteň so solitérnym diamantom je totiž úplná klasika, s ktorou nešliapnete vedľa.

Zlatý prsteň so zafírom Zlatý prsteň s rubínom a diamantmiPrsteň so smaragdom a diamantmi

Strieborné šperky na každodenné nosenie 

Ľudia sa väčšinou delia na dva tábory. Jedni nedajú dopustiť na zlato, pre druhých je jedinou voľbou striebro. Pokiaľ aj vy preferujete striebro, tak u nás na Aukre nájdete nepreberné množstvo celostrieborných i postriebrených kúskov. Do striebra sa od nepamäti zasadzujú aj krásne opály, ruženíny alebo lapis lazuli.

Strieborný prsteň s ruženínomStrieborné náušnice s lapis lazuliStrieborný prsteň s opálom

Ako vyčistiť strieborné šperky? 

Máte dve možnosti. V prvom prípade môžete šperk odniesť do zlatníctva, kde šperk naloží do ultrazvukového kúpeľa, v ktorom pustí všetky nečistoty. Alebo si šperk môžete vyčistiť sami doma za pomoci špeciálnej vaty, ktorú zakúpite v drogérii. Ďalšia možnosť je čistiť šperk starou kefkou na zuby, teplou vodou a mydlom.

Šperky z chirurgickej ocele pre ženy aj mužov

Čím ďalej populárnejšie sú aj šperky z chirurgickej ocele, ktoré sú navyše vhodné aj pre alergikov. Alergia na kovy sa všeobecne prejavuje začervenaním a svrbením v mieste nosenia šperku. Chirurgická oceľ je aj veľmi pevná, má antikorózne vlastnosti a nemení farbu, navyše je aj cenovo dostupnejšia ako napríklad šperky zo zlata.

Náušnice z chirurgickej ocelePánska reťaz z chirurgickej ocele

Starožitné šperky s históriou

Moderné šperky vám nič nehovoria? Chcete šperk, ktorý je overený vkusom radu generácií žien a nesie v sebe kus histórie? V tom prípade sa rozhodne pozrite na ponuky starožitných šperkov. Nájdete tam secesné prstene, art deco náušnice aj šperky z konca 19. storočia zdobené českými granátmi.

Náušnice s českými granátmi Art deco prsteň Secesné diamantové náušnice
Zobraziť méně keyboard_arrow_up