chevron_left Starožitnosti Orient – ​​exotika

Parametre zrušiť filtre Typ ponuky
Cena (€)
Lokalita
Do vzdialenosti km
Parametre ponuky
Období Druh starožitnosti Doba dodania (od obdržania platby)
Vystavené pred
Končiaca za menej ako

Starožitnosti Orient – ​​exotika

V mojom okolí

Na zobrazenie ponúk vo vašom okolí potrebujeme mať prístup k polohe. Povoľte prosím túto funkciu vo vašom zariadení.

Našli sme vám celkom 707 ponúk O výsledkoch
Zoradiť podľa:Relevantnosť, najlepšia zhodakeyboard_arrow_down
Relevantnosť:
done najlepšia zhoda
Cena:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Cena vrátane prepravy:
done najlacnejšie
done najdrahšie
Počet kupujúcich:
done najmenej
done najviac
Čas:
done práve končiaci
done najnovšie
favorite Strážiť podobné ponuky
Našli sme vám celkom 707 ponúk O výsledkoch
Zoznam ponúk
Populární nabídky
123456 chevron_right chevron_right

Pokud jste milovníkem asiatiky, lákají vás nevšední ornamenty a materiály jako je slonovina, jadeit, malachit a další, anebo chcete svou sbírku rozšířit například o necuke, jste tady správně. V naší kategorii zaměřené na orientální starožitnosti si jistě vyberete. 

Pokiaľ ste milovníkom asiatiky, lákajú vás nevšedné ornamenty a materiály ako je slonovina, jadeit, malachit a ďalšie, alebo chcete svoju zbierku rozšíriť napríklad o necuke, ste tu správne. V našej kategórii zameranej na orientálne starožitnosti si určite vyberiete.

Čínsky porcelán – najušľachtilejšia keramická hmota

Čína je kolískou porcelánu, ktorý sa tam vyrábal od 7. storočia pred n. l. Vďaka najväčším náleziskám kaolínu je Čína aj svetový výrobca porcelánu, ktorý má nálepku luxusného tovaru. Sortiment ponúka veľa prekrásnych kúskov. Porcelánové vázy, dózy, svietniky a čínske čajové sady, ktoré nechýbali v každej čínskej domácnosti. Podľa charakteristickej maľby a zdobenia spoznáte ázijský porcelán na prvý pohľad. Obľúbené sú motívy kvetov, japonskej sakury, vtáči alebo gejša s vejárom. Podľa technológie a farby ho môžeme potom tiež rozdeliť do niekoľkých skupín:

  • biskvit – matný porcelán bez glazúry,
  • kostný porcelán – biely a dokonale priehľadný,
  • seladon – ide o porcelán s glazúrou jadeitovo zelenej farby.

Netsuke a Okimono 

Ide o vyhľadávané predmety medzi zberateľmi. Výraz "okimono" znamená umelecký dekoratívny predmet, najčastejšie soška. Jeho veľkosť môže byť rôzna, na rozdiel od necuke, ktoré je spravidla menších rozmerov, pretože ide o gombík hojne používaný pri tradičnom japonskom odeve, ktorý nemá vrecká. Vďaka necuke sa však dali niektoré nevyhnutnosti pripevniť k opasku. Tieto sošky sa vyrábali z rôznych materiálov vhodných na rezbu, obľúbená bola slonovina alebo drevo.

Buddha – symbol múdrosti a blahobytu

Budha, vlastným menom Siddhártha Guatama, je zakladateľom budhizmu. Žil niekedy medzi 6.4. storočím pred n. l. na území dnešnej Indie. Pre budhistov predstavuje učiteľa. Jeho meno "Buddha" znamená prebudený a osvietený. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa sošky s jeho vyobrazením hojne vyrábali, a to zo všetkých možných materiálov ako je drevo, porcelán, mramor, jadeit, malachit alebo iný kameň. Soška Budhu vnesie do miestnosti svoju pozitívnu energiu a pokoj. Oceníte ju nielen pri meditáciách, ale aj ako vkusný a štýlový doplnok interiéru. Symbolizuje múdrosť, láskavosť, súcit a blahobyt.

Slon indický – symbol šťastia a harmónie

Ďalším obľúbeným talizmanom na území Ázie je bezpochyby slon, ktorý je nositeľom šťastia a hojnosti. Vyjadroval symbol kráľovskej moci, pevnosti a sily. Soška slona s chobotom dole predstavuje dlhovekosť a slon s chobotom hore vám prinesie silu, nové príležitosti a odvahu.

Hinduistický boh Ganéša

Je jeden z najpopulárnejších hinduistických bohov, vyobrazovaný so sloňou hlavou. Ganéša je bohom múdrosti, úspechov, literatúry, ale aj výtvarného umenia. Sochy a sošky Ganéše sú krásnym dekoratívnym predmetom, ale slúžia aj na náboženské účely. Vyrábané sú z rôznych materiálov od dreva až po vysoko kvalitný kameň

Dekoračné africké masky

Masky môžu predstavovať tváre bohov, duchov alebo predkov. Vyrobené bývajú väčšinou z dreva a sú rituálne maľované a zdobené, aj keď sa ich štylizácia líši podľa miesta vzniku. Nesú v sebe dedičstvo rodín aj celých kmeňov. Ak si prajete zaobstarať naozaj nevšedný exotický kúsok, potom dekoratívna nástenná maska je správna voľba.

Zobraziť méně keyboard_arrow_up